Hlavní navigace

Návštěva v jihlavské ZOO už i přes internet

[Tisková zpráva]

Sdílet

Návštěva v jihlavské ZOO už i přes internet

Jedna z nejvyhlášenějších zoologických zahrad v České republice ZOO Jihlava se rozhodla zpřístupnit své pavilony i prostřednictvím internetu. Do ZOO tak mohou návštěvníci z celého světa.

Jihlava, 9. března 2005 – Jihlavská zoologická zahrada se neustále rozšiřuje. „ZOO bez mříží“ je domovem pro 100 druhů vzácných zvířat, z toho 17 druhů zařazených do Evropských záchovných programů. V Jihlavě se specializují především na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Od letošního roku přichází se novinkou, která umožní komukoliv na světě prohlédnout si zvířata v ZOO a to díky internetu. Tři pavilony zoologické zahrady, exotarium s expozicemi opic a plazů, pavilon šelem a Amazonský pavilon si tak mohou zájemci kdykoliv prohlédnout na adrese www.zoojihlava­.cz.

Pro zpracování a podporu internetové prezentace si ZOO Jihlava vybrala společnost WebRex z Jihlavy. Dodávky služeb zahrnují kromě grafického designu stránek jejich technickou realizaci prostřednictvím spojení LAMP (Linux, Apache, PHP, MySQL). WebRex se rovněž podílel na sestavování obsahu stránek, od pořizování fotografií až po poradenskou činnost v oblasti jejich správného využití.

Ředitel Jihlavské ZOO Vladislav Jiroušek ke spuštění stránek uvádí: „Jsme velmi rádi, že můžeme naše expozice zpřístupnit širšímu okruhu návštěvníků. Věříme, že internetová prezentace přispěje ke zvýšení návštěvnosti i zkvalitnění služeb.“ Dominik Debef, ředitel společnosti WebRex pak dodává: „Spolupráce se zoologickou zahradou pro nás byla spíš zábavou než prací. Jsme velmi rádi, že jsme se mohli podílet na zprovoznění ‘internetového pavilonu‘ ZOO v Jihlavě.“

Do budoucna v jihlavské ZOO počítají kromě pravidelné aktualizace webových stránek například s webovými kamerami, pomocí kterých by se návštěvníci mohli do ZOO živě podívat kdykoliv.


Webrex
Webrex je mladá dynamická společnost dodávající komplexní služby v oblasti tvorby, grafického designu a technické realizace internetových prezentací. Webrex působí na trhu od roku 2001 a za dobu své existence získal více než 110 zákazníků. Další informace naleznete na www.webrex.cz.

Kontakty
Webrex
Dominik Debef
eMail dominik@debef.cz
Telefon 567 307 723
Mobil 732 828 282

Neopublic s.r.o.
Filip Debef
eMail filipd@neopublic.cz
Mobil +420 603 484 227