Hlavní navigace

Neaktuality.cz nabízí netradiční pohled do minulosti

[Tisková zpráva] Zpravodajský server Neaktuality.cz nenabízí svým čtenářům klasické aktuální zpravodajství, jaké běžně známe. Formou článků a zpráv naopak připomíná události, které se vztahují k danému dni v minulosti. Snahou tvůrců ale není suše převyprávět nebo do detailů popisovat historické události

Sdílet

„Chceme především připomenout a přiblížit našim čtenářům zajímavé historické události z pohledu tehdejší doby. Autoři článků se proto snaží vžít do dané doby a psát v jejím duchu. Věříme, že tento způsob pohledu do minulosti zaujme i ty, kteří se o historii příliš nezajímají,“ řekl Jan Kunčík, spoluzakladatel projektu.

Neaktuality.cz se vzhledem či strukturou příliš neliší od jiných zpravodajských serverů. Články jsou kromě klasických rubrik tříděny do jednotlivých časových období. Tvůrci kladou důraz především na čtenářsky atraktivnější události 20. století vztahující se k historii Československa a České republiky. Ve zvláštní sekci Speciály se autoři podrobněji zaměřují na konkrétní historická období, například na druhou světovou válku.

Prvotní nápad vytvořit Neaktuality.cz vznikl spontánně již v roce 2007. Celé dva roky pak dozrávala v hlavách tvůrců myšlenka vytvořit alternativu současným zpravodajským serverům a koncem roku 2009 se ji rozhodli postupně realizovat.

„O jiném českém nebo zahraničním projektu s podobným konceptem nevíme. Existují samozřejmě webové stránky, kde se dají informace o událostech dohledat. Neznáme ale zatím žádné, kde by tyto informace vycházely jako dobové články,“ dodal Kunčík.