Hlavní navigace

Nebezpečná dávka humoru a děsu

[Tisková zpráva] Tento páteční večer navazuje na minulý počátek víkendu a od 20.00 přichází s druhým dílem úspěšné parodie Žhavé výstřely. Snímek Žhavé výstřely 2, který opět mapuje neuvěřitelná dobrodružství Machra Harleyho (alias Charlieho Sheena), je mnohými fanoušky hodnocen dokonce lépe než díl první.

Sdílet

Tentokrát vyjde Harley z pánského kláštera, aby zachraňoval skupinu amerických rukojmí ze Středního východu. Motivací pro návrat do akce je pro něj nová láska – krásná agentka CIA. Žhavé výstřely podnikají zábavnou misi na život a na smrt, misi ve stopách akce a napětí, nastražených léček a parodií na veškeré filmové klasiky, kde unikne zesměšnění jen málokterá známá filmová tvář. Tentokrát se ve snímku mihne i Rowan Atkinson, ve světě známý jako Mr. Bean.

Sobotní večer bude od 20.00 hod patřit také komediálnímu žánru, a to veleúspěšné komedii Základ rodiny. Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého je jen těžké se přestat smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Mortonová (hraje Sarah Jessica Parkerová) je zvyklá na vlastní život na Manhattanu. Teď ale na ni čeká přetěžká zkouška a ona musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Vydává se totiž na návštěvu k rodině svého přítele Everetta. Stoneovi jsou však o dost více svéráznější lidé, než odměřená cizinka Meredith čekala, a tak najít společnou řeč nebude zrovna snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! Ve snímku Základ rodiny uvidíte kromě Sarah Jessicy Parkerové, která byla za tuto roli nominovaná na Zlatý globus, také další zářivé hvězdy hereckého nebe – např. Diane Keatonovou.

Úsměv na rtech může divákům Prima kina na konci víkendu, tj. v neděli od 22.10 hod, poněkud ztuhnout napětím při sledování hororového snímku se sci-fi námětem s názvem Znamení. Na rodinné farmě v Pennsylvánii se jednoho dne objeví v kukuřičném poli záhadné 150 metrové znamení. Nikdo neví odkud a jak. Je to nějaký vzkaz? Varování? Zvířata v okolí se začínají chovat podivně, psi jsou agresivní… K tomu všemu se v televizi oznamuje, že obrazce v obilí se začínají objevovat po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrcové? Co se pokoušejí lidstvu říct? Jsou to díla mimozemšťanů nebo jen obyčejný podfuk? V hlavních rolích snímku jsou k vidění Mel Gibson či Joaquin Phoenix. Film je jedinečný také svou režií – je dílem slavného režiséra M. Night Shyamalana, který má za sebou takové hity jako Šestý smysl, Vyvolený či Vesnice. V roce 2002 se stal nejlépe placeným scénáristou Hollywoodu, když mu studio Disney nabídlo 5 milionů dolarů za scénář právě ke Znamení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).