Hlavní navigace

Nebezpečné křižovatky lásky a smrti

[Tisková zpráva] Co se dá všechno prožít při jedné jízdě autobusem? V pátek 20. srpna na tuto otázku odpoví nabídka Prima kina – akční snímek Nebezpečná rychlost! Půvabná Sandra Bullocková prokáže své řidičské schopnosti a pojede ďábelskou rychlostí skoro 100 km/hod v autobuse plném lidí. Heslo zní jednoduše: Nezpomaluj – nebo zemřeš! Spolu s Keanu Reavesem se bude tato řidička, která se za volant dostala z řad cestujících, snažit zachránit ostatní před výbuchem bomby. Snímek vedle množství napínavých scén a odvážných kaskadérských kousků nabízí i neočekávanou romanci. Nebezpečná rychlost se stala nejúspěšnějším akčním filmem roku 1994 a získala Oscara za zvuk i nominaci za střih. Při natáčení se použilo třináct autobusů, a to včetně dvou, které vybouchly.

Sdílet

V sobotu od 20.00 hod ukáže divákům Televize Prima svůj komediální talent slavný Steve Martin v zábavném druhém pokračování filmu Dvanáct do tuctu. Otec rodiny Tom Baker vyráží společně s ženou Kate a všemi dětmi na nezapomenutelnou letní dovolenou. Ale vysněné prázdniny se brzy mění v zuřivé soupeření s ambiciózní a přehorlivou rodinou Tomova věčného rivala Jimmyho. Bakerovic děti jsou však rozhodně zárukou, že se nikdo nudit nebude, a tak nastává celá plejáda komediálních situací a neskutečných dobrodružství. Hollywoodský miláček Steve Martin je známý z mnoha amerických komedií a několikrát uváděl také ceremoniál předávání Oscarů. Herec je navíc sběratelem umění a píše i divadelní hry a knihy – podle jeho románu Prodavačka byl v roce 2003 natočen film, ve kterém sám hraje jednu z hlavních rolí.

O sobotní noci čeká na diváky Prima kina od 22.00 hod druhý díl Křižovatky smrti s legendárním Jackie Chanem v hlavní roli. Příběh začíná spárováním detektiva Lee, který je precizní a disciplinovaný člen hongkongské policie, s jeho naprostým opakem. Detektiv Carter je totiž člověk, který je vždy nad věcí, nic ho nevystresuje a u svých nadřízených proto nepatří mezi oblíbence. Když si tihle dva policisté spolu vyjedou na dovolenou do Hongkongu, nečeká je žádná odpočinková idylka. Výbuch bomby na americké ambasádě, který sprovodí ze světa dva americké agenty, je vtáhne přímo do centra dění. V tom se s jistotou sobě vlastní již dávno pohybuje Ricky Tan a šéf místních triád Fu–Cang-Long.

Herec Jackie Chan se proslavil ve filmu díky svému jedinečnému bojovému umění, které kombinuje hned několik technik. Když ho pak zakomponoval do komedie, vznikl zcela nový filmový žánr.

V neděli od 20.00 hod zavítá na televizní obrazovky Televize Prima romantická komedie Těžce zamilován. Hlavní hrdina Hal, kterého dokonale ztvárnil Jack Black, je povrchní chlap, co na smrtelné posteli slíbil svému tátovi, že bude randit jen s opravdu dokonalými a mladičkými kráskami. Přesně to taky s poměrně malým úspěchem činí. Snaží se za každou cenu okouzlit místní krásky, zatímco on sám není žádný hezoun. Všechno se však změní v jediný okamžik, a to když jednoho podivného dne zůstane Hal viset ve výtahu a sám osud na něj sešle prostředníka k procitnutí. Tento guru mu naznačí, že opravdová krása není často na první pohled vidět. Zhypnotizuje ho a Hal najednou začne vidět vnitřní krásu lidí okolo. Začnou se mu proto líbit i ženy, které sice na první pohled nejsou žádné modelky, ale jejich dobré srdce Hala okouzlí. Do jedné z nich, tlusté Rosemary, se beznadějně zamiluje. Jak zareaguje, až mu spadnou růžové brýle a místo sexy krasavice spatří pravou Rosemary? Představitelka hlavní ženské role Gwyneth Paltrowová musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího latexového obleku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).