Hlavní navigace

Něco na tom jablku bude!

[Tisková zpráva] Počítačová škola GOPAS nabízí sadu kurzů pro uživatele počítačů Apple

Sdílet

Praha, 29. září 2010 – Počítačová škola GOPAS, která je největší počítačovou školou a zároveň jediným autorizovaným školicím centrem Apple v České republice, nabízí zájemcům kurzy Apple vedené lektory certifikovanými přímo firmou Apple. Apple iLife, Apple iWork, Apple Aperture, Apple Final Cut Express tvoří čtyřlístek nejzajímavějších kurzů z aktuálně nejširší nabídky Apple školení v České republice. Zájem o programy Apple v poslední době roste spolu s tím, jak raketovým tempem narůstá komunita uživatelů počítačů Mac a dalších Apple zařízení (iPod, iPhone či iPad).

Apple iLife – základní kurz
„Tento kurz je určen uživatelům počítačů Mac, kteří se chtějí seznámit se všemi součástmi balíku Apple iLife,“ říká k základnímu kurzu Vítězslav Holas z Počítačové školy Gopas, „jeho absolventi zvládnou iPhoto pro práci s obrázky, iMovie pro precizní střih videa, iDVD pro jednoduchou tvorbu DVD disků, Garage Band pro zpracování zvuku a iWeb pro efektivní vytváření webových stránek,“ upřesňuje Holas.

Apple iWork – základní kurz
Kurz Apple iWork je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit pracovat s praktickou sadou iWork, umožňující vytvářet dokumenty, tabulky a prezentace. Sada obsahuje programy Pages pro vytváření textových dokumentů, Numbers pro vytváření tabulek či grafů a Keynote pro vytváření efektivních prezentací.

Apple Aperture – základní kurz
Na tomto základním kurzu se lze naučit dokonale ovládat aplikaci Apple Aperture. Seznámíte se zde s hromadným zpracováním fotografií, využíváním metadat i s problematikou archivace. Naučíte se efektivně používat RAW formát a díky němu maximalizovat kvalitu získaných snímků – napravovat špatnou expozici, vyvážení bílé barvy, upravovat šum, korigovat vady objektivu, zlepšovat barevné podání, správně zaostřovat a provádět drobné retuše. Hotové snímky se naučíte připravovat pro tisk, vytvářet z nich prezentace a webové galerie.

Apple Final Cut Express – základní kurz
Tento kurz nejrozšířenějšího střihového softwaru na platformě Mac školí Gopas jako jediný v České republice i na Slovensku. Účastníci se zde mohou seznámit se základními pojmy z oblasti digitálního videa a zvuku, naučí se importovat materiál, editovat video a zvuk, aplikovat přechody a efekty, doplňovat titulky a exportovat hotový film. Po zvládnutí tohoto kurzu je velmi snadný přechod na profi verzi Apple Final Cut Pro. „Jedná se o ideální cenově dostupný střihový software pro ty, kterým již nedostačují možnosti iMovie,“ zve na kurz Vítězslav Holas z Gopasu.

Více najdete na webu Gopasu.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě.