Hlavní navigace

Nejhledanějším českým filmem Bobule

[Tisková zpráva] Češi se ale mnohem častěji baví seriály. Nejpopulárnějším seriálem „How I Met Your Mother“, v Česku nevysílaný.

Sdílet

Milovníkům filmu začíná v pátek v Karlových Varech náročný týden a film a mezinárodní filmový festival začínají ovládat i žebříček nehledanějších termínů na vyhledávači Google.cz.

Mezi filmy již tradičně vítězí série o Harry Potterovi, nejčastěji hledaným českým filmem je v posledním měsíci snímek Bobule, mezi oblíbené patří i nový díl Indiana Jonese nebo české Bathory, které má mít premiéru až 10. července.

Žebříček Google Zeitgeist ale ukazuje, že Češi se mnohem více zajímají o seriály než o filmy. Vede mezi nimi v Česku nevysílaný seriál How I Met Your Mother, komedie o 5 kamarádech z New Yorku a jejich příhodách. Jak vyplývá ze statistik Google Trends (http://google­.cz/trends), právě čeští fanoušci lační po informacích o tomto seriálu vůbec nejvíce na světě. A pokud se podíváme na trend vyhledávání tohoto pořadu ještě podrobněji, uvidíme, že nejvíce fanoušků má tento sitcom na jižní Moravě a v severních Čechách.

Při příležitosti svátku filmu se český Google podíval i na seznam nejpopulárnějších herců a hereček za červen. Do první trojky se dostali: Jiřina Bohdalová, Chuck Norris a Lindsay Lohan.

Tento přehled vychází ze statistiky Google Zeitgeist, tedy seznamu slov, která zaznamenala za poslední měsíc největší skok v počtu vyhledávání českými uživateli Google. Zeitgeist představuje tzv „duch doby“, protože ukazuje to, o co se lidé v poslední době nejvíce zajímají.

Filmy:
Harry Potter
Bobule
Indiana Jones
Bathory
Titanic
Sex ve městě
Letopisy Narnie

Seriály:
How I Met Your Mother
Simpsonovi
Prison Break
Heroes
Smallville
Veronica Mars
Ošklivka Katka
Byl jednou jeden život
IT Crowd
South Park
Ordinace v růžové zahradě

Herci
Jiřina Bohdalová
Chuck Norris
Lindsay Lohan
Kateřina Janečková
Lucie Vondráčková
Emma Watson
Patrick Swayze

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).