Hlavní navigace

Nejlépe zabezpečený USB flash disk současnosti konečně i v ČR

[Tisková zpráva] IronKey S200 nabízí bezkonkurenční ochranu, vlastní zabezpečený webový prohlížeč a možnost aktualizací

Sdílet

Praha, 1. 4. 2010 – Nejlépe softwarově i fyzicky zabezpečený USB flash disk současnosti IronKey S200 s 256-bitovým AES šifrováním a autodestrukčními obvody lze konečně zakoupit i v České republice. Speciálně vyvinutý USB flash disk slouží k ukládání a práci s citlivými nebo utajovanými informacemi a má bezpečnostní certifikaci FIPS 140–2 třetí úrovně (Federal Information Processing Standard U.S.A. – Security Level 3). I proto je využíván například pro armádní účely. Autorizovaným prodejcem produktů společnosti IronKey, Inc. pro Českou a Slovenskou republiku je od 1. dubna společnost DATASYS, která převzala veškeré tyto aktivity od společnosti IMK Solution. Ta se nyní bude zaměřovat výhradně na realizaci bezpečnostních projektů.

Bezpečnostní produkt IronKey S200 je spolehlivým řešením pro všechny, kteří chtějí mít jistotu, že i při ztrátě nebo odcizení budou jejich data v bezpečí. Téměř dokonalý systém brání jakémukoli zneužití hrubou silou nebo softwarem. Pevné voděodolné tělo vydrží i extrémní tlak a obranné funkce jsou schopné detekovat i pokusy o neoprávněnou manipulaci.

Cryptochip brání hackerským útokům a pokud zaznamená pokus o nepovolenou manipulaci, data smaže. Ochranu zvyšuje i tenký kovový obal kolem paměťového jádra. Ten slouží jako elektromagnetická ochrana v případě elektronického skenování obsahu. Na rozdíl od softwarového kódování nemůže být hardwarové zabezpečení u IronKey nijak náhodně ani úmyslně vypnuto.

Navíc IronKey S200 hlídá počet špatně zadaných hesel a po překročení určitého limitu bezpečně data odstraní. Pokud potřebuje uživatel použít IronKey na neověřeném počítači, například v internetové kavárně, tak je po zapojení připravena interní virtuální klávesnice, která brání různým malwarům nebo keyloggerům v ukradení hesla.

IronKey také disponuje funkcemi pro update, takže není nutné kvůli aktualizaci vracet disk administrátorovi a přitom je k dispozici stále ten nejaktuálnější stupeň ochrany. Je možné zvolit i připojení pouze v režimu čtení, což zabrání jakémukoli zapisování na disk a tedy i infikování viry nebo malwarem. V případě ztráty nebo ukradení je možné využít funkce vzdáleného zamykání nebo zničení.

Disk obsahuje i užitečné programy včetně zabezpečené verze prohlížeče FireFox 3, takže lze bezpečně prohlížet webové stránky i z neověřeného počítače, nebo Identity Manager pro správu hesel.

IronKey s kapacitou až 16 GB lze zakoupit ve třech variantách: Basic, Personal a Enterprise. Cena disku začíná na částce 1890 Kč (kapacita 1 GB). IronKey S200 je možné používat na počítačích se všemi běžnými operačními systémy.

O společnosti DATASYS s.r.o.
Společnost DATASYS vznikla v roce 1994. Zaměřuje se na specializované služby v oblasti informačních technologií, telekomunikací a vývoje na zakázku. Její dceřinná společnost DATASYS Software s.r.o. je uznávaným specialistou na vývoj vlastních produktů v oblasti jednotné firemní komunikace – DATASYS Unified Messaging System. Sídlo společnosti DATASYS je v Praze a pobočky v Hradci Králové a Plzni. V roce 2000 získala společnost DATASYS certifikát jakosti ISO 9001 pro oblast poskytování služeb a vývoje software. V roce 2008 splnila požadavky normy ISO 20000, která se vztahuje k managementu služeb IT a zaměřuje se na zlepšování kvality, zvyšování efektivity a snížení nákladů u IT procesů. DATASYS disponuje osvědčením NBÚ pro přístup k utajovaným informacím. Více na www.datasys.cz a www.ums.cz