Hlavní navigace

Nejlepší český film loňského roku a spousta dalších hitů v září na HBO

[Tisková zpráva] Filmový kanál HBO přináší kvalitu, za kterou se nemusíme stydět. Již v tento okamžik nabízí svým divákům měsíčně více než 26 filmových premiér a celkově pak v průměru 100 pořadů. Vychutnejte si nejúspěšnější hity posledních let v pohodlí domova, které se do vysílání dostávají většinou i méně než rok od premiéry v našich kinech. Stejně tak i nadějné počiny světových filmařů, televizní snímky vyrobené přímo HBO anebo starší filmy, kterým čas neumí ubrat na kvalitě.

Sdílet

Měsíc září je důkazem, že HBO své poslání přinášet kvalitní filmy myslí vážně. Napínavé akční drama Tajemný let, mystický thriller Constantine, taneční romance Smím prosit? a české drama Štěstí – taková je pestrá nabídka nedělních premiér vysílaných již v osm hodin večer. Vedle těchto hvězdně obsazených snímků určitě stojí za pozornost i další filmy uvedené premiérově v jiných dnech, např. Prokletá Argentina, Před soumrakem a Vymítač ďábla: Zrození.

Tajemný let (neděle 3. září, 20:00 hodin)
Scenáristé amerického psychologického thrilleru Tajemný let (Flightplan) rozehrávají ve spolupráci s německým režisérem Robertem Schwentkem napínavou zápletku, odehrávající se při letu z Berlína do New Yorku.

Na palubě letadla je Kyle Prattová, která právě ovdověla, a se šestiletou dcerkou doprovází domů rakev s tělem tragicky zesnulého manžela. Ve výšce 11 000 metrů v uzavřeném prostoru obřího jumba však malá Julie zmizí a vyděšená matka se ji marně pokouší najít. Při nastupování si dítěte nikdo nevšiml, letušky tvrdí, že Julie nikdy nebyla na seznamu cestujících a nakonec ze země přijde zpráva, že dcera minulý den zemřela. Vypadá to, že pod tlakem tragických událostí Kyle podlehla šílenství a nerozlišuje realitu od svých představ. Je ale to, co všichni kolem tvrdí, skutečně pravda? Nebo jsou Kyle s Julií součástí nějakého spiknutí? V hlavní roli thrilleru, který si drží napětí až do samotného konce, exceluje Jodie Fosterová.

Constantine (neděle 10. září, 20:00 hodin)
Akční thriller debutujícího režiséra hudebních videoklipů Francise Lawrence vychází z úspěšných komiksových sešitů Hellblazer. John Constantine je vyděděnec, který má dar (a zároveň prokletí) vidět démony a dokáže je vymítat. Ví, že Bůh a Satan uzavřeli sázku o lidstvo a ta udržuje svět v křehké rovnováze. Andělé ani ďáblové nemohou zasahovat do našeho světa, ale existují bytosti, kříženci člověka s démonem nebo s andělem, jejichž služeb obě strany využívají. Tentokrát však hrozí lidstvu smrtelné nebezpečí. Satanův syn Mamon se chce zmocnit světa a Constantine s pomocí policistky Angely mu v tom musí zabránit. V hlavních rolích barvitého mystického spektáklu hraje pohledná dvojice Keanu Reeves a Rachel Weisz.

Smím prosit? (neděle 17. září, 20:00 hodin)
John Clark (Richard Gere) je pohledný padesátník, který má na první pohled všechno, co si může přát – dobrou práci, rodinu, dvě dospívající děti… Přesto pociťuje, že na něho doléhá životní stereotyp. Jednou zahlédne v okně taneční školy smutnou pohlednou dívku a stále přemýšlí, jak o ní zjistit něco víc. Nakonec se přemůže a zapíše se do kurzu tance pro začátečníky, aby dívku – instruktorku Paulinu (Jennifer Lopez) – vídal častěji. Postupně ale sám tanci zcela propadne, neboť se rozhodne nahradit Paulinina tanečního partnera v prestižní soutěži Chicago Crystal Ball Dance Competition. Manželka Beverly (Susan Sarandon) však pochopí, že se s jejím mužem něco děje, a obrátí se na soukromého detektiva… Americká romantická komedie režiséra Petera Chelsoma zaujme jistě svým hvězdným hereckým obsazením a především milovníky tance.

Štěstí (neděle 24. září, 20:00 hodin)
Sedm Českých lvů 2005 včetně kategorií nejlepší film, režie, scénář, hlavní ženský a mužský herecký výkon a vedlejší ženský herecký výkon. Hlavní ceny na Mezinárodních filmových festivalech v San Sebastianu, Athénách a Montrealu a zvláštní uznání poroty na 17. ročníku Mezinárodním filmovém festivalu v Terstu v Itálii. Jen tento výčet cen prozrazuje, že je drama Bohdana Slámy obsazené naší absolutní hereckou elitou povinností pro každého filmového fanouška i člověka, který se „pouze“ zajímá o českou kulturu.

Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky (Anna Geislerová), která je psychicky labilní. Největší oporou se jí stane kamarád Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem všech tří hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Bolek Polívka, Simona Stašová a Zuzana Krónerová.

Zároveň upozorňujeme na specialitu kanálu HBO, a tou jsou pondělní originální verze filmů s titulky. Uváděny jsou vždy filmy, které měly premiéru v neděli předchozí měsíc. Ve 20:00 hodin se během září vystřídají tyto filmy: Bratři jak se patří (04.09.), Těžká váha (11.9.), Temné vody (18.9.) a 3:15 zemřeš (25.9.)