Hlavní navigace

Nejlepší Chytré úřady a webové Objevy roku měst a obcí znovu na INVEXu

[Tisková zpráva] I letos se v rámci prvního dne veletrhů INVEX – DIGITEX setkají informatici obcí a volení vedoucí pracovníci municipalit nad aktuálními tématy konferenčního programu Dne státní správy a samosprávy. Chybět nebude ani vyhlášení výsledků odborných soutěží týkajících se aplikace IT ve státní správě a samosprávě.

Sdílet

Den státní správy a samosprávy na INVEXu bude svědkem vyhlášení výsledků osmého ročníku soutěže Objev roku, vyhlašované týdeníkem Veřejná správa. Soutěž, která si klade za cíl popularizaci originálních a účelově strukturovaných webových stránek malých obcí, měst a sdružení obcí, se znovu rozjíždí na plné obrátky a již nyní lze nominovat zajímavé webové stránky ve čtyřech kategoriích – Obce, Obce s přenesenou působností, Obce s rozšířenou působností a Dobrovolné svazky obcí.

Informace k této soutěži naleznete na adrese: http://www.mvcr­.cz/casopisy/s/ob­jev.html.

Dalšího pokračování se letos dočká také soutěž Chytrý úřad, pořádaná odborným vydavatelstvím IDG Czech. Jedná se o klání případových studií zaměřených na obce, města a kraje. Základní myšlenkou je poukázat na zajímavé IT projekty v místní samosprávě a zviditelnit je spolu s institucemi a lidmi, kteří se na nich podíleli. Uzávěrka přihlášek projektů je 15. srpna 2007 a případové studie (v kategoriích Krajský úřad, Městský úřad a Obecní úřad) budou hodnoceny na základě těchto kriterií:

  • Inovativní přínos (nápad, ojedinělost),
  • Přínos v oblasti zlepšování služeb veřejnosti či v oblasti úspor prostředků,
  • Uživatelský přínos pro pracovníky úřadu,
  • Využití prostředků evropské unie či využití neobvyklých metod financování projektu.

Informace k této soutěži naleznete na adrese: http://chytry­urad.businesswor­ld.cz

Slavnostní vyhodnocení obou soutěží a předání ocenění proběhne na veletrhu INVEX 2007 v rámci Dne státní správy a samosprávy v úterý 23. října 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).