Hlavní navigace

Nejlepší ekologické přepínače D-Link řady Green Ethernet ještě více zezelenaly

[Tisková zpráva] Praha 17. února 2009 – D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti a první společnost, která zavedla ekologické technologie do počítačových sítí, posiluje svoji vedoucí pozici v rozvoji energeticky úsporných produktů a ekologických aktivit. Představuje druhou generaci gigabitového stolního přepínače s 5 porty D-Link DGS-1005D, která přináší až 73% snížení spotřeby energie* bez omezení výkonu sítě.

Sdílet

Dnes dodávaný DGS-1005D je jedním ze čtyř modelů ekologicky šetrných neřiditelných přepínačů pro malé a domácí kanceláře (SOHO), který bude v tomto roce vybaven nově vylepšenými funkcemi pro úsporu energie. Koncem tohoto roku získá vylepšené úsporné funkce také další generace neřiditelných gigabitových přepínačů D-Link DGS-1008D s 8 porty, DGS-1016D s 16 porty a DGS-1024D s 24 porty.

Druhá generace víceportových stolních přepínačů D-Link řady DGS-1000D je součástí oceňované firemní ekologické iniciativy D-Link Green, zaměřené na počítačové sítě, která zahrnuje výrobu produktů šetrných k životnímu prostředí, ekologické balení, optimalizaci zařízení pro získání certifikace ENERGY STAR a zajišťování vzdělávacích a recyklačních programů pro zákazníky.

„Naším cílem jako průkopníka ekologických síťových technologií je udržet si náskok v tomto oboru zaváděním dalších účinnějších funkcí pro úsporu energie, a to bez omezení výkonu našich produktů“, říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Máme v plánu dále pokračovat v rozvíjení našeho úspěchu, kterého jsme dosáhli s první generací Green produktů, hledáním nových cest, jež povedou k ochraně životního prostředí a zároveň pomohou našim zákazníkům ušetřit provozní výdaje.“

Ekologické stolní přepínače DGS-1000D
Když je připojený počítač vypnutý, může víceportový stolní Green přepínač D-Link DGS-1005D ušetřit až 73 % energie ve srovnání s běžnými přepínači D-Link, které nejsou vybaveny Green technologií.

Je-li počítač, připojený k tomuto přepínači přes ethernetový kabel, používán tak, že je během 24hodinového cyklu po dobu 10 hodin zapnut a pak 14 hodin vypnut, představuje úspory energie 58, resp. 66 procent.

O technologii D-Link Green:
Technologie D-Link Green šetří energii tak, že pozná, kdy je port aktivní nebo neaktivní, a podle toho upraví jeho napájení, což přináší výhodu uživatelům v domácnostech/SO­HO, kteří obvykle nemají počítače neustále zapnuté nebo nevyužívají všechny porty svých přepínačů. Dokáže také přizpůsobit napájení portů s ohledem na délku připojeného kabelu, což šetří kapsu uživatele i životní prostředí, aniž by došlo ke ztrátě síťového výkonu.

Šetření energie při nečinnosti linky
I když jsou připojené počítače vypnuty, zůstávají přepínače často zapnuté a spotřebovávají nadále nezanedbatelné množství energie. Díky technologii D-Link Green mohou nové přepínače detekovat, kdy je počítač vypnut, a reagovat nastavením příslušného portu do pohotovostního režimu se sníženou spotřebou energie.

Optimalizace potřebné energie podle dynamické detekce délky kabelu
Běžné přepínače posílají do kabelů signál o plném výkonu bez ohledu na skutečnou délku kabelů. S technologií D-Link Green dokážou přepínače analyzovat délku kabelů a podle toho upravit výkon potřebný pro přenos dat. Jelikož je délka kabelů, používaných v prostředí domácností/SOHO, obvykle menší než 20 m, je možné významně snížit spotřebu energie.

Vestavění technologie D-Link Green do výrobní řady přepínačů DGS-1000D představuje další rozšíření úsilí společnosti D-Link o plnění závazku chránit životní prostředí, který se projevuje ve vývoji ekologicky šetrných produktů, splňující direktivy RoHS (Restriction of Hazardous Substances) a WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment). Direktiva RoHS omezuje používání některých nebezpečných materiálů při výrobě elektrických a elektronických produktů, zatímco WEEE určuje standardy pro správnou likvidaci a recyklaci těchto produktů.

Závazek společnosti D-Link, vyrábět produkty s vyšší energetickou účinností, je oceňován předními pozorovateli v oboru IT, jako jsou například PC Magazine a Laptop Magazine, které nedávno označily iniciativu D-Link Green za největší inovaci roku 2008.

*Maximální úspory energie ve srovnání s běžným přepínačem D-Link, když jsou připojená zařízení vypnuta a připojena přes 20m ethernetové kabely.

Maximální úspory energie ve srovnání s běžným přepínačem D-Link, když jsou připojená zařízení používána 10 hodin a vypnuta 14 hodin v 24hodinovém cyklu a připojena přes 20m ethernetové kabely.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).