Hlavní navigace

Nejlepší házená na Nova Sport

[Tisková zpráva] Největší hvězdy z celého světa, vyprodané tribuny, předzápasová show, zájem médií i sponzorů, to je „házenkářská NHL“... aneb nejlepší ligová soutěž světa Toyota Handball-Bundesliga.

Sdílet

Praha 3. března 2011 – Sportovní stanice NOVA Sport nadále rozšiřuje svoji programovou nabídku a od neděle 6. března zahajuje vysílání přímých přenosů nejkvalitnější házenkářské ligy světa – německé Bundesligy.

„Náš program už několik let přináší divákům nejkvalitnější světový sport, jsem rád, že se nám podařilo získat tříletý kontrakt na další exkluzivní světovou soutěž,“ říká Marek Kindernay, ředitel sekce NOVA Sport

„Český svaz házené vítá rozhodnutí Nova Sport o vysílání nejlepší házenkářské ligové soutěže na světě – německé Bundesligy. Házená jako sportovní odvětví českého televizního diváka stále zajímá a přinést mu do obývacího pokoje házenou ve špičkové podobě mě osobně nesmírně těší,“ doplňuje Jaroslav Chvalný, prezident Českého svazu házené.

V Německu jde o druhý nejpopulárnější sport, ve kterém se nehledí na národnost hráčů, ale pouze na jejich kvalitu. V posledních desetiletích si HBL vydobyla naprosto výlučné postavení mezi ostatními světovými ligami. Co z ní činí soutěž tak výjimečnou? Pochopitelně je to především kvalita hráčských kádrů, ale v neposlední řadě také marketingové zajištění a sledovanost. Ať už přímo ve velkokapacitních halách, nebo u televizních obrazovek tento sport pravidelně sledují milióny diváků v Německu i v celé Evropě. Vysoká marketingová úroveň soutěže jde ruku v ruce s výborným finančním zajištěním HBL.

Mistrovský THW Kiel je týmem snů. Několik údajů hovoří za vše. Vítěz Champions League 2010, a tedy nejlepší tým Evropy. Na domácí utkání je vyprodaná kapacita 10 500 diváků vždy na celou sezónu. Rozpočet týmu je zhruba 240 milionů korun. Největší hvězdou je Filip Jícha, český reprezentant a nejlepší házenkář světa za rok 2010. Ostatně z pětice nominovaných na hráče světa působí hned dva v tomto týmu (tři v této soutěži).

Česká stopa v Bundeslize je ale mnohem výraznější, působí zde mimo již zmiňovaného Filipa Jíchy také Daniel Kubeš (THW Kiel), Martin Galia (TBV Lemgo), Alois Mráz (HSG Wetzlar), Pavel Horák (Frisch Auf Göppingen), Jiří Hynek a Tomáš Mrkva (HSG Ahlen-Hamm) a Petr Štochl (Füchse Berlin).

V soutěži hraje 18. týmů dvoukolovým systémem doma/venku. Vítěz získává titul německého mistra a týmy na 17. a 18. místě automaticky sestupují. Celek na 16. místě hraje baráž o setrvání v soutěži. A není nouze o překvapivé výsledky i celky ze spodní části tabulky si vyšlápnou na ty největší favority. V každém utkání průměrně padá téměř 60 branek a celková návštěvnost v letošním ročníku se blíží k magickému milionu diváků.

A to vše nyní živě na stanici Nova Sport, již tento víkend v neděli od 17:25 TV Grosswallstadt proti Füchse Berlin Petra Štochla. Komentátorem přenosů házené bude expert na českou házenou Daniel Čurda.