Hlavní navigace

Nejlepší hráči PC her se po letech opět utkají o titul Mistra ČR

[Tisková zpráva] Brno, 17. února 2011 – Po více než tříleté pauze budou moci letos všichni milovníci počítačových her opět soutěžit o titul nejlepšího hráče České Republiky. Na dubnové finále turnaje se sjede více než 150 hráčů z ČR i Slovenska. Jednou z hlavních cen pro vítěze je počítač HAL3000 DreamPC za 100 000 Kč.

Sdílet

Mistrovství se při své obnově dočkalo hned několika změn. Oproti minulým ročníkům se bude závěrečný turnaj konat již na jaře, konkrétně 22. – 24. dubna. Brněnské výstaviště navíc vystřídá nově zrekonstruovaný Kongres hotel Jezerka, jehož poloha je ideální pro hráče ze všech koutů republiky.

„Po pádu veletrhu Digitex zde neexistuje žádný turnaj, na kterém by se soustředilo větší množství hráčů. Proto jsme se při výběru místa soustředili zejména na kvalitu zázemí. Fanouškům navíc umožníme celou akci sledovat prostřednictvím streamovaného vysílání PLAYzoneTV,“ říká hlavní organizátor turnaje Lukáš Pleskot ze společnosti PLAYzone.

V současnosti je naplánovaná účast hráčů her Counter-Strike 1.6 (80 hráčů), Counter-Strike: Source (40 hráčů), FIFA 11 (16 hráčů), StarCraft 2 (16 hráčů) a TrackMania: Nations (16 hráčů). Kvalifikace prvních dvou her se bude odehrávat v rámci Mezihernových turnajů, přičemž postup na MČR si zajistí vždy vítěz daného turnaje. „V rámci turnaje ještě plánujeme exhibiční utkání například ve hrách Battlefield či Need for Speed,“ doplňuje Pleskot.

Na nejlepší hráče čeká řada cen od sponzorů, mimo jiné i od českého výrobce počítačů HAL3000. „Velkou část naší nabídky tvoří herní počítače, hráče navíc podporujeme i jinými způsoby, například různými soutěžemi. Je proto pro nás samozřejmostí a zároveň ctí, že se můžeme podílet na obnoveném Mistrovství ČR,“ říká marketingový manažer HAL3000 Aleš Tálský.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

O společnosti 100MEGA Distribution, s.r.o.  

Společnost 100MEGA Distribution s.r.o. byla založena v roce 1994. Jako velkoobchod s počítačovými komponenty a výrobce počítačů je jednou z vedoucích IT firem v České republice. Dnes se právem řadí mezi nejvýznamnější distributory na českém trhu a tuzemské výrobce počítačových sestav. Stabilita společnosti je deklarována již po několik let pravidelným meziročním nárůstem v obratu i zisku. Centrála se skladem a výrobní linkou počítačů HAL3000 se nachází v Brně. Společnost 100MEGA Distribution s.r.o. má pobočky v Praze, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích a nejnověji i v Bratislavě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).