Hlavní navigace

Nejlepší školní časopis na webu má královéhradecké gymnázium

[Tisková zpráva] Cenu TOPZINE v soutěži o nejlepší školní časopis a noviny na internetu pro rok 2010 si v pátek 26. listopadu z oficiálního vyhlášení celostátní soutěže v Brně odnesou studenti z Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové za svůj e-zine Punkl.cz.

Sdílet

„Můj hlas pro Punkl.cz byla letos jasná volba, protože všechny ostatní přihlášené internetové magazíny opravdu výrazně převyšuje. Je vidět, že tito studenti se neučí jen podílet se na školním magazínu, ale sledují i aktuální trendy profesionálních internetových periodik,“ sdělil za porotu 4. ročníku soutěže Martin Peška, třiadvacetiletý vysokoškolský student žurnalistiky a současně manager magazínu pro studenty Topzine.cz, který oslovuje bezmála 200 tisíc uživatelů měsíčně. 

Člen poroty Peška na Punkl.cz oceňuje především originální a profesionální grafické zpracování, jasnou identifikaci se školou, aktualizovaný obsah logicky členěný do rubrik, ale také propojení se sociálními sítěmi Facebook a Twitter, kde redakce komunikuje se čtenáři. Školní časopis se tak může snadno dostat ke čtenářům i mimo školu.  

Mezi přihlášenými internetovými školními časopisy byly velké rozdíly. Většina z nich je jen elektronickým archívem propracovanějších tištěných verzí časopisů, což je podle slov Martina Pešky škoda. Mnohdy do internetové verze časopisu přispívají svými oficiálními sděleními vyučující častěji než studenti a e-ziny se tak stávají spíše hlásnou troubou vedení školy.  

„V rámci slavnostního vyhlášení v pátek 26. listopadu v Brně proběhne setkání s finalisty soutěže a novinářské dílny. Také se tvůrci školních časopisů dozví, co by mohli v příštích číslech svého časopisu zlepšit,“ doplnil Petr Kantor, místopředseda Správní rady Asociace středoškolských klubů ČR, která soutěž pořádá již 4. rokem. 

Oficiální vyh­lášení, předání ceny a diplomu Cena TOPZINE vítěznému redakčnímu týmu ze školních lavic proběhne v Administrativním a školícím centru Jihomoravského kraje v Brně. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).