Hlavní navigace

Nejlepší z chladičů ASUS s podporou čtyřjádrových procesorů

[Tisková zpráva] ASUS Silent Square EVO s interním ventilátorem a zvlněnými žebry pro tiché a maximálně účinné chlazení.

Sdílet

Praha 11. prosince 2007 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh nový chladič CPU Silent Square EVO, kterým chce uspokojit rostoucí nároky herních nadšenců po výkonném a zároveň tichém chlazení pro herní systémy. Název EVO je odvozen od slova evoluce – nový chladič totiž vznikl z předchozího modelu Silent Square PRO, jehož výjimečný chladicí výkon byl vylepšen o dynamické řízení rychlosti ventilátoru namísto běžné regulace. Tím se zvýšila účinnost odvodu tepla pro nejnovější čtyřjádrové procesory.

Rychlý rozptyl tepla
Silent Square EVO má „zvlněná“ dvoustranná žebra, umístěná po obou stranách chladiče, která slouží ke zvětšení plochy pro tepelnou výměnu při stejných vnějších rozměrech, dále pak měděnou základnu a pět měděných heatpipes. Ty zajišťují účinný přenos tepla ze základny do žeber tak, aby se teplota procesoru udržela na úrovni, která umožňuje maximální výkon a stabilitu.

Vhodný pro nejvýkonnější procesory
Silent Square EVO lze použít pro procesory Intel® CoreTM2 Extreme / CoreTM2 Quad Quad-Core (LGA775) i procesory AMD AthlonTM64 FX/X2 Dual-Core (939/940/AM2). Díky podpoře mnoha různých procesorů je Silent Square EVO ideální pro uživatele, kteří chtějí přetaktovávat svoje systémy, a schopnost uchladit příkon 130 až 160 W jim dává více možností.

Ochrana modulů pro regulaci napětí
Inovativní konstrukce chladiče ASUS s vnitřním ventilátorem umožňuje zajistit maximální průtok vzduchu. Proud vzduchu vytvářený 9cm ventilátorem je přitom směrován také na moduly pro regulaci napětí (VRM) v okolí procesoru, které mají velký vliv na jeho činnost a celkovou spolehlivost systému. Toto jedinečné řešení účinně snižuje teplotu VRM o 10–15 °C.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).