Hlavní navigace

Nejlepším školním ajťákem je student z Králíků

[Tisková zpráva] Vyznat se v nejnovějších technologiích, mít znalosti o fungování sociálních sítí nebo vědět, kdy a jak byl založen internet, není jednoduché. To si mohlo ověřit skoro 4000 studentů z 67 středních škol po celé České republice v soutěži s názvem Intel ASUS Školní ajťák.

Sdílet

PRAHA, 24. listopadu 2010 – Skončil druhý ročník znalostní soutěže Intel ASUS Školní ajťák, kterou pořádal herní portál Grunex.com. Cílem soutěže je, aby si čeští studenti porovnali své IT znalosti.  Odpovídali na otázky z oboru IT, hardwaru, softwaru, sociálních sítí a internetu. Pro tři nejlepší byly připraveny hodnotné ceny od společností Intel a ASUS. „Znalost informatiky je pro středoškolské studenty stejně důležitá jako jiné technické předměty. Touto soutěží chceme dát žákům příležitost nabyté znalosti porovnat s ostatními a ty nejlepší za jejich snahu odměnit,“ řekl Pavel Svoboda, PR manažer pro region CEE společnosti Intel. 

V letošním klání skončil na prvním místě Robert Veselý z Gymnázia Králíky s 46 body a odnesl si širokoúhlý monitor ASUS. Za ním s 45 body skončil Radim Lenger ze Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor, jenž za svůj výsledek získal procesor Intel Core i3. Na třetím místě s celkovým počtem 44 bodů se umístil Dominik Skalník z Gymnázia Palackého v Mladé Boleslavi. Za svůj výkon získal batoh Intel z limitované edice F1 BMW Sauber a nové PC hry od společností Cenega a Playman

Druhý ročník byl úspěšnější než ten první. Do soutěže se letos přihlásilo 3855 studentů z 67 středních škol v celé České republice. „Po prvním ročníku, do kterého se přihlásilo přes 2000 studentů, jsme se rozhodli soutěž zopakovat. Skoro dvojnásobný počet účastníků se nám podařilo získat i malou změnou soutěžního systému. Po zkušenostech z prvního ročníku byla základní on-line část soutěže rozdělena do tří dnů. Ovšem i druhý ročník soutěže nám dal několik důležitých námětů a pro třetí ročník chystáme další vylepšení systému soutěže. Studenti se také mohou těšit na ještě zajímavější ceny,“ vysvětlil Martin Liberský, generální manažer Grunex.com.  

První částí  soutěže byly on-line testy, které se uskutečnily na stránkách portálu. Studenti v nich po tři dny odpovídali na 28 otázek. „Aby studenti od sebe nemohli opisovat, byly otázky zobrazovány v náhodném pořadí. Na výsledek měl vliv také čas, v jakém se jim podařilo na všechny otázky správně odpovědět,“ komentoval Martin Liberský. V předchozím roce probíhalo první kolo pouze ve dvou konkrétních dnech, vždy jen hodinu. Školám tak činilo problémy zajistit všem přihlášeným studentům přístup do počítačové učebny, proto bylo letošní první kvalifikační kolo prodlouženo na tři dny. Studenti se tak mohli přihlásit i z domova a díky tomu se nenarušila výuka ve školách. 

Do druhého –  finálového – kola, které se konalo v pražské herně Battlezone, postoupilo 20 nejlepších. Pro ně byla připravena nová sada 22 otázek a opět se hodnotil i čas, za který zvládli správně odpovídat. „V tomto kole na studenty působila i nervozita. Každý z nich chtěl odpovědět co nejlépe a co nejrychleji, ale úspěšně se s tím poprali jen ti nejlepší,“ upřesnil Martin Liberský, generální manažer Grunex.com. 

Tabulka pořadí  výherců:

Pořadí Jméno Škola Body
1. Robert Veselý Gymnázium Králíky 46
2. Radim Lenger SPŠSS Tábor 45
3. Dominik Skalník Gymnázium Palackého, Mladá Boleslav 44
4. Tomáš Vaníček SPŠSS Tábor 44
5. Jakub Jelínek Klasické a španělské Gym­názium, Brno 44
6. Jakub Hornof SPŠ Rakovník 43
7. Filip Glazar Gymnázium Králíky 42

O Grunex.com

Herní projekt Grunex.com vznikl na konci roku 2008 s cílem vytvořit komplexní projekt, který hráčům nabídne prostor pro rozvoj gamingu. Jednou z hlavních částí Grunexu je portál Grunex.com, kde probíhají různé turnaje, soutěže a komunitní zpravodajství ze světa PC her. Dále Grunex nabízí také internetovou televizi GrunexTV, která se zaměřuje na reportáže, rozhovory, recenze a reality-show z tuzemské herní scény. V neposlední řadě je Grunex také nejlepším organizátorem off-line herních akcí (Grunex je v posledních letech například pořadatelem světové série World GameMaster Tournament a pořádá desítky dalších turnajů po celé ČR). Během krátké chvíle se Grunex.com stal oblíbeným portálem různých komunit, které se zde pravidelně scházejí.

O společnosti Intel

Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).