Hlavní navigace

Nejnovější grafická karta od firmy ASUS využívá rychlou architekturu PCI Express pro náročné uživate

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nejnovější grafická karta od firmy ASUS využívá rychlou architekturu PCI Express pro náročné uživatele

Společnost ASUSTeK Computer Inc (ASUS), přední poskytovatel grafických řešení, dnes představila řadu EAX1600, která obsahuje grafické karty EAX1600XT SILENT/TVD/256M a EAX1600PRO/TD/256M. Karty využívají výkonný procesor pro zpracování obrazu (VPU) řady ATI® Radeon® X1600, poskytující všem příznivcům dokonalé grafiky mimořádné možnosti. Pro doplnění vizuálního zážitku jsou produkty řady EAX1600 vybaveny inovativními aplikacemi, které umožňují uživatelům zaznamenávat jejich herní akce a sdílet je na Internetu.

Karta EAX1600XT SILENT/TVD/256M navíc převzala unikátní chladicí systém, který se skládá ze dvou měděných teplovodivých trubic (heat pipe) a velkého chladiče na zadní straně grafické karty, umístěným přímo v proudu vzduchu z ventilátoru CPU, aby bylo zajištěno rychlé rozptýlení tepla. Díky využití ventilátoru CPU nemá zbrusu nová grafická karta ASUS vlastní ventilátor
a pracuje zcela bezhlučně, aby nerušila uživatele.

„V minulosti znamenalo zlepšení možností grafiky také větší hluk,“ prohlásil Kent Chien, ředitel ASUS Graphics Business. „S ASUS EAX1600XT SILENT/TVD/256M si nyní uživatelé mohou vychutnat aplikace velmi náročné na výkon grafické karty, aniž by byli obtěžováni zvukem otáček chladicího ventilátoru.“

ASUS GameReplay: Trénink vede k dokonalosti a platí to také o hraní. U populárních týmových LAN her, jako jsou Counter Strike a Unreal Tournaments, je klíčem k vítězství strategie. GameReplay nahrává průběh hry do MPEG4 videosouborů, takže si týmy mohou později prohlížet všechny akce a taktiky, aby je vylepšily pro další turnaj. Nahrané soubory se také dají použít jako spořiče obrazovky nebo vkládat na webové stránky.

GameLiveShow: Stejně jako lidé, kteří sdílejí svoje životy a myšlenky prostřednictvím internetu, chtějí zkušení hráči často předvést svoje perfektně prováděné strategie a účinné triky. GameLiveShow je vytvořena k tomu, aby umožnila hráčům přenášet jejich postupy při hraní živě po Internetu. Ostatní hráči se k nim mohou připojit a sledovat experty přímo v akci.

GameFace Messenger: Je to uživatelsky přívětivé rozhraní, podobné jako u populárních komunikačních programů, které slouží pro pořádání online herních konferencí (Gameference) několika hráčů. Stačí se zaregistrovat, přihlásit a zábava může začít. GameFace Messenger je stejně tak snadno použitelný jako ostatní volně dostupné komunikační programy.

Technologie Splendid Video Enhancing: Technologie „Splendid Video Enhancing“ v ovladači grafických karet ASUS detekuje aktivaci a použití grafických aplikací
a automaticky optimalizuje kvalitu obrazu tak, aby vypadal co nejlépe. Splendid nabízí pět režimů – standardní, herní, kino, scenérie a noční – pro dosažení nejlepších vizuálních výsledků při různém zobrazení.

Karty EAX1600XT SILENT a EAX1600PRO jsou nyní celosvětově dostupné. Další informace najdete na stránkách společnosti ASUS www.asus.com nebo www.asus.cz.