Hlavní navigace

Nejpopulárnější zelená témata v roce 2009

[Tisková zpráva] Brno, 11. ledna 2010 - Největší český magazín z oblasti úspor energií a zdravého životního stylu Nazeleno.cz (www.nazeleno.cz) zveřejnil seznam nejžádanějších témat v roce 2009. Podle předpokladů mu vévodí dotační program Zelená úsporám, když informace o něm hledalo na stránkách časopisu přes 300 000 návštěvníků. Velké popularitě se těší také téma solární energie a biomasy.

Sdílet

Magazín Nazeleno.cz v minulém roce navštívilo přes 700 000 unikátních čtenářů, kteří zde mohli najít konkrétní informace z oblasti energetiky, vytápění, stavby či zdravého životního stylu. Podle očekávání byli přitom nejžádanější podrobnosti k dotačnímu programu Zelená úsporám, jehož cílem je poskytnout dotace na zateplení a alternativní zdroje energie běžným občanům.

Jan Morkes, šéfredaktor magazínu, k tomu dodává: „Dotační program Zelená úsporám byl z novinářského hlediska jednoznačně největším tématem loňského roku. K jeho popularizaci na internetu mimo jiné přispěly i poměrně složité podmínky pro získání dotace. Dotace navíc nic neztratily na zájmu čtenářů ani v druhé polovině roku 2009. Toto téma je pro běžného člověka stále příliš komplikované, proto hledá praktické návody či jiné rady odborníků,“ uzavírá.

V seznamu 10 nejčtenějších zelených témat je několik stálic, velká poptávka je i nadále po informacích o možnosti využití solární energie. Najdou se však také překvapení. Skokanem roku je biomasa, které pomohla vystoupení poslankyně Kateřiny Jacques ze Strany zelených v televizním pořadu Uvolněte se, prosím. Jan Morkes k tomu uvádí: „Naše statistiky dokazují, že na jaře loňského roku došlo k významné popularizaci biomasy. V minulosti si lidé pod pojmem úsporného a ekologického vytápění představili spíše využití sluneční či větrné energie, zatímco biomasu prakticky neznali. Neurčité odpovědi Kateřiny Jacques motivovaly spousty lidí k zjišťování, co to vlastně biomasa je a jakým způsobem ji mohou využít. Vystoupení zelené poslankyně tak výrazně pomohlo osvětě,“ dodává.

Seznam 10 nejčtenějších zelených témat na Nazeleno v roce 2009:

  1. Dotace Zelená úsporám
  2. Ceny elektřiny
  3. Solární energie na vytápění
  4. Fotovoltaika (domácí solární elektrárny)
  5. Biomasa a ekopaliva
  6. Tepelné izolace a zateplování
  7. Malé větrné elektrárny a související technologie
  8. Zelené bonusy a výkupní ceny
  9. Tepelná čerpadla
  10. Energeticky úsporné bydlení

Zkrácená verze zprávy pro okamžité otištění ve vašem periodiku (140 znaků): Nazeleno.cz zveřejnilo seznam 10 čtenáři nejžádanějších zelených témat. Vévodí mu dotační program Zelená úsporám. Populární je také biomasa.

O společnosti xBizon, s.r.o.
xBizon, s.r.o. je mladá společnost odborníků z oblasti médií, orientující se na tvorbu originálních internetových projektů. Návštěvníkům našich webu předkládáme netradiční mediální projekty, které přináší nový pohled na danou problematiku, stejně jako portály z oblasti služeb, které v České republice doposud chybí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).