Hlavní navigace

Nejsledovanější politické video na YouTube? O Lisabonské smlouvě!

[Tisková zpráva] Dne 18. ledna 2009 překonalo video „Nebezpečí Lisabonské smlouvy pro ČR“ 100 000 zhlédnutí na YouTube, a zařadilo se tak mezi nejsledovanější česká politická videa. Na rozdíl od ostatních „politicky“ zaměřených videí (se sledovaností blížící se ku 100 tisícům), se však toto video nezabývá různými vtípky a vulgaritami českých politiků, nýbrž seriózním tématem, kterým je Lisabonská smlouva.

Sdílet

Video pochází z 10. listopadu 2008, kdy Jana Bobošíková přednášela studentům VŠTE o své práci v Evropském parlamentu, Lisabonské smlouvě a českém předsednictví. Šestiminutový sestřih z její přednášky studentům se tak během dvou měsíců stal jedním z nejsledovanějších politických videí na českém internetu.

„Chodí nám do kanceláře e-maily, že si lidé posílají odkaz na video spolu s odkazem na stránky prezidenta Klause a odkazem na petici proti Lisabonské smlouvě,“ uvedla Jana Bobošíková, poslankyně Evropského parlamentu. „To svědčí o jediném – lidé se o problematiku Lisabonské smlouvy (dříve euroústavy) zajímají, ale jsou minimálně informovaní ze strany české vlády, která hodlá dokument 3. února 2009 ratifikovat,“ dodala Bobošíková.

Proto Bobošíková na 3. února od 14:00 před Pražský hrad organizuje setkání odpůrců Lisabonské smlouvy a vyjádření podpory prezidentu Klausovi, kde bude navíc příchozím rozdávat informační letáky s důvody proč je Lisabonská smlouva pro Českou republiku a její občany nevýhodná. Navazuje tak na svou iniciativu NE Lisabonské smlouvě, ANO Evropské unii, kterou započala 7. ledna 2009 a která vychází z jejího dlouholetého postoje k euroústavě, později přepracované na Lisabonskou smlouvu.

Odkaz na nejsledovanější politické video:
http://www.you­tube.com/watch?v=P1MRi­SIHhkg

Oficiální YouTube kanál Jany Bobošíkové:
http://cz.you­tube.com/bobo­sikova