Hlavní navigace

Největší sériově vyráběný LCD TV s plným rozlišením na světě jde do výroby

[Tisková zpráva] Samsung v Koreji představil největší sériově vyráběný LCD TV s plným rozlišením na světě. Nový televizor s 70” LCD displejem poprvé využívá Local Dimming Technologii**, která umožňuje dosáhnout kontrastu 500.000:1 a eliminovat efekt „třpytu“ a „duchů“, které se na některých velkoformátových obrazovkách mohly objevovat.

Sdílet

Televizor, který se dostane na český trh nejdříve v září, je rovněž vybaven 120Hz McFiTM (motion-compensated frame interpolation*) technologií vyvinutou Samsungem. Displej dosahuje dvojnásobné obnovovací frekvence než běžné 60Hz modely. Tím se zdvojnásobuje počet snímků za sekundu a výsledkem je křišťálově čistý obraz.

Unikátní Local Dimming Technology umožňuje vypnout LED podsvícení s velkým kontrastním poměrem dosahujícím 500.000:1 při sledování v temnějším prostředí – díky tomu se snižuje i spotřeba energie o 50 %.

„Považuji to za úspěch a i nadále budeme pokračovat v posilování pozice leadera na trhu LCD obrazovek tím, že budeme rozšiřovat stávající produkci o nové řady,“ říká JongWoo Park, prezident Digital Media Business, Samsung Electronics.

Piánová čerň a titanový lesk umocňují elegantní a sofistikovaný dojem z nového 70” LCD televizoru, který bude uveden do prodeje v druhé polovině letošního roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).