Hlavní navigace

Nejvíce času na internetu tráví rozvedení lidé

[Tisková zpráva] Složení nejnavštěvovanějších internetových serverů v ČR je již delší dobu stabilní a nijak překvapivé. K poněkud odlišnému složení se však dopátráme, pokud se na servery podíváme z pohledu průměrně stráveného času uživateli. V této zprávě naleznete složení českých internetových uživatelů z hlediska rodinného stavu v říjnu 2008 a především zjistíte, na kterých serverech tráví jednotlivé skupiny v průměru nejvíce času.

Sdílet

V říjnu 2008 navštívilo servery zapojené do projektu NetMonitor celkem 4 754 486 reálných uživatelů z ČR. V průměru český uživatel v tomto měsíci prosurfoval cca 28 hodin a 12,5 minuty (ATS).

Jak výzkum sociodemografického profilu návštěvníků internetu ukázal, největší zastoupení na českém internetu měli v říjnu 2008 svobodní lidé (49,6 %). Ti strávili prohlížením webových stránek v průměru téměř 27 hodin a 50 minut. Ženatí muži a vdané ženy na internetu strávili v průměru jen o 5 sekund více než svobodní a tvoří druhou nejpočetnější skupinu uživatelů (38,7 %).

Rozvedených uživatelů na českém internetu jsme mohli v letošním říjnu najít 10,1 %. Ačkoli je jich pochopitelná menšina, prosurfovali průměrně v říjnu o téměř 4 hodiny více než uživatelé svobodní a v manželském svazku. Podíl vdov a vdovců navštěvujících internet z ČR dosahoval 1,5 %. Nejnižší procento a zároveň průměrný čas strávený na internetu (26 hodin 15 minut) jsou s velkou pravděpodobností spojeny s vyšší věkovou skupinou těchto uživatelů (77 % ovdovělých internetových uživatelů je starších 45 let), která má na českém internetu nejnižší zastoupení.

NetMonitor - rozvedení

Na kterých serverech trávíme nejvíce času?
Pro možnost užšího porovnání jsme vybrali 5 serverů pro každou skupinu uživatelů dle rodinného stavu, na kterých tráví daná skupina v průměru v měsíci nejvíce času. Svobodní uživatelé tráví mezi svými top 5 servery nejvíce času na seznam.cz (15 h 43 min), jejich druhým dle času nejpopulárnějším serverem je komunitní server libimseti.cz (6 h 8 min). O něco méně času stráví svobodní uživatelé na seznamce stesti.cz (5 h 42 min), na dalším komunitním serveru lide.cz (5 h 20 min) a serveru rádia Impuls – impuls.cz (5 hod 12 min). Sezdaní uživatelé tráví v rámci své „pětky“ nejvíce času také na seznam.cz (17 hod 32 min). Ačkoliv server s on line hrami geewa.com (10 h 15 min) úspěšně obsadil pomyslnou druhou příčku, průměrně na něm strávili svobodní uživatelé o téměř 7 hodin méně než na portálu seznam.cz. Rozdíl mezi dalšími třemi servery je již podstatně méně výrazný, a to stesti.cz (5 hod 46 min), impuls.cz (5 h 29 min) a hry.cz (4 h 56 min).

U rozvedených (18 h 3 min) i ovdovělých (15 h 51 min) internetových uživatelů je, co se průměrně stráveného času týče, jedničkou taktéž seznam.cz. Internetová seznamka stesti.cz (12 h 40 min) je v pořadí druhým serverem, na kterém rozvedení uživatelé tráví nejvíce času a na třetí příčku dosáhl impuls.cz atakující hranici 10 hodin (9 h 56 min). Rozvedení uživatelé si na serveru geewa.com hrají také (7 h 42 min), ale již méně než sezdaní. Pětici uzavírá komunitní server lide.cz s 6 h 44 min. Podobně jako rozvedení tráví ovdovělí uživatelé po serveru seznam.cz v průměru nejvíce času na seznamce stesti.cz (9 h 52 min) a dále také na seznamovacím serveru seznamit.cz (9 h 44 min). Ovdovělí oproti ostatním skupinám uživatelů prosurfují v průměru také hodně času hraním on line her na serveru hry.cz (7 h 38 min) a prohlížením investičního portálu patria.cz (4 h 54 min). Web rádia Impuls se pravděpodobně dostal mezi top 5 servery díky možnosti poslechu on line streamovaného vysílání.

Nejnavštěvova­nějšími servery obecně jsou na českém internetu (v abecedním pořadí) centrum.cz, idnes.cz, novinky.cz a seznam.cz. Mezi pět nejnavštěvova­nějších serverů svobodnými internetovými uživateli patří také blog.cz, u ženatých i rozvedených uživatelů např. server firmy.cz a u ovdovělých uživatelů internetu se těší vysoké návštěvnosti dále bulvární server super.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).