Hlavní navigace

Nepřipusťte náhodnou ztrátu obchodních příležitostí: uchovávejte vaše zařízení IT v bezpečí

[Tisková zpráva] Praha, 10. února 2011 – Společnost PCS spol. s r. o., divize DataGuard – přední dodavatel bezpečnostních řešení přichází se zcela novou řadou aplikací pro firemní klientelu, určenou pro snadnou ochranu počítačů v malých organizacích Kaspersky Small Office Security v2.

Sdílet

Vlastníci malých společností  mají dost práce se samotným vedením firmy, necítí potřebu být také odborníky v oboru IT. Ale jejich počítačové systémy jsou ohroženy více, než si myslí.  Představte si, co by se stalo, kdybyste přišli o záznamy zákazníků, finanční údaje a citlivé obchodní dokumenty v důsledku selhání počítače, krádeže nebo infekce malwarem.   

Až dosud byli vlastníci malých firem nuceni vybrat si pro ochranu produkty určené k zabez­pečení domácích počítačů. Těm chybí plná funkčnost firemních produktů, za to jsou však pro menší firmy jednodušší k implementaci bez potřeby podpory od specialistů.  

Zcela nová sada Kaspersky Small Office Security v2, jež byla vyvinuta přední evropskou společností věnující se internetovému zabezpečení Kaspersky Lab, řeší právě tento problém. Sada Kaspersky Small Office Security, stavící na mnohaletých zkušenostech při vývoji oceňovaných produktů pro firemní zabezpečení světové třídy, je přizpůsobena reálným potřebám a prostředkům firem s méně než 10 zaměstnanci. Její instalace, nastavení a správa je jednoduchá a je zajištěna kompatibilita se stávajícími systémy IT. 

„Přibližně polovina vlastníků malých firem1 používá vlastní systémy pro zabezpečení infrastruktury IT 
a vzhledem ke složitosti a nákladnosti řešení firemní povahy často volí produkty pro zabezpečení určené pro domácnosti,“ uvedl Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard. To znamená, že malé firmy často postrádají nástroje, na které spoléhají velké společnosti při zajišťování svého bezpečí. Sada Kaspersky Small Office Security byla konkrétně navržena tak, aby tuto mezeru překlenula, jelikož umožňuje vlastníkům firem zabezpečit jejich organizace, aniž by se museli stát odborníky v oblasti zabezpečení. 
 
 
 
 

Zcela nová sada Kaspersky Small Office Security v2 zahrnuje: 

  • Automatickou ochranu, pracující v reálném čase a neustále aktualizovanou před viry, spywarem, trojskými koni a dalšími hrozbami počítačového malwaru.
  • Šifrování pro zabezpečení dat v případě ztráty notebooku, krádeže osobního počítače či nechtěného odeslání souborů na nesprávnou adresu.
  • Automatické aktualizace pro zajištění ochrany obchodně kritických informací před selháním hardwaru a softwaru či lidskými chybami.
  • Optimální výkon s nepřetržitými kontrolami a malé, časté aktualizace, které nenaruší pracovní postupy.
  • Centrální správu z jednoho počítače – umožňuje uživatelům spravovat nastavení a zabezpečení počítačů a serverů v síti pro zajištění adekvátní ochrany všech počítačů zaměstnanců. Uživatelé mohou rovněž provádět kontroly a zálohování informací, to vše prostřednictvím intuitivního, snadno ovladatelného rozhraní.
  • Správu licencí pro zajištění aktuálnosti zabezpečení počítačů a možnost přidávání dalších licencí v případě růstu společnosti.
  • Schopnost nastavení pravidel používání internetu, včetně zákazu používání sociálních sítí, her, aplikací a webových stránek.
  • Správu hesel pro vynucení bezpečného hesla pro přístup k systémům a automatizované přihlašování pro zvýšení produktivity.
 
 

„Malé firmy jsou neuvěřitelně zaneprázdněné,“ proh­lásil Eugene Kaspersky, generální ředitel společnosti Kaspersky Lab. „Musejí veškerý svůj čas a energii soustředit na zajišťování úspěšného provozu, s vědomím, že o zabezpečení je postaráno. A zde přicházíme ke slovu my. Nové vydání sady Kaspersky Small Office Security je přizpůsobeno potřebám malých firem a jejich zaměstnanců. Její instalace a používání je snadné, přesto však poskytuje tu nejvyšší kvalitu a rozsah ochrany.“ 

Skupina PCS 

Společnosti sjednocené  pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností  – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení  bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí  na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává  přes 100 pracovníků 

a její roční obrat se pohybuje okolo 200 milionů Kč (2010). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).