Hlavní navigace

ČT1: Fejs inspirovaný Cyranem z originálního cyklu Nesmrtelní – 26. 7.

[Tisková zpráva] Zakázaná láska bolí nejvíc. Cyklus filmových adaptací klasických literárních děl Nesmrtelní, přenesených do současnosti pokračuje v úterý 26. 7. na Jedničce od 21:05 premiérou slovenského filmu Fejs (2010) na motivy hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu.

Sdílet

V příběhu nenaplněné lásky, který vznikl na motivy klasické divadelní hry E. Rostanda Cyrano z Bergeracu hrají: Michal Kubovčík, Kristína Svarinská, Přemysl Boublík, Adrian Jastraban, Alexandra Palatinusová, Vladimír Jedľovský a další. Scénář Peter Nagy. Režie Kamera Martin Žiaran. Róbert Šveda. (Ve slovenském znění)

Autolakýrník Fejs (M. Kubovčík) je nepříliš hezký mladík, který pod maskou horkokrevného rváče skrývá citlivou a poetickou duši. Už dlouho dobu je tajně zamilovaný do krásné Roxany (K. Svarinská). Je to však jeho sestřenice, takže Fejs se neodváží dát svoje city najevo. Roxaně se na první pohled zalíbí naivní Kristián (P. Boublík), který se vnucuje do lupičské bandy podnikatele Kiše (A. Jastraban). Při prvním rande však Kristián dívku žalostně zklame. Nemá vůbec představu o tom, co se Roxaně líbí. To je příležitost pro Fejse. Mladík začne svému sokovi radit, jak na Roxanu zapůsobit. Daří se mu to s pomocí nápaditě umístěných zpráv, písňových textů a poetických esemesek. Roxana samozřejmě žije v domnění, že jejich autorem je Kristián. Netuší, že se vlastně zamilovala do Fejse…

Česká televize připravila na úterní večery premiérový filmový projekt Nesmrtelní. Cyklus deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky, nabízí Jednička od 21:05 hod. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr. Přesto znovu dokazují, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností.

Podrobnosti o jednotlivých filmech, rozhovory s herci a tvůrci, fotogalerii, video bonusy a další na www.ceskatele­vize.cz v rubrice Pořady A–Z > Nesmrtelní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).