Hlavní navigace

NESS Czech představí novou verzi řešení pro management kontraktů a komplexní nabídku služeb a řešení pro oblast médií

[Tisková zpráva] Praha, 27. března 2008 – Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámila, že na veletrhu NAB Exhibition, který se bude konat v Las Vegas od 14. do 17. dubna 2008, představí Ness Content Office™, novou verzi svého řešení pro management obchodních vztahů v oblasti médií. Na stejném veletrhu Ness představí také Media Business Framework – komplexní nabídku flexibilních, celosvětově dostupných služeb a produktových řešení pro mediální, vysílací a vydavatelské společnosti.

Sdílet

Platforma Ness Content Office™ (doposud známá pod názvem iRights) je moderní technologickou odpovědí na problémy, které řeší mediální společnosti – televizní stanice, vydavatelství, filmová studia a hudební vydavatelství – při správě autorských práv, obchodních kontraktů a vyplácení autorských honorářů. Nová verze 6 představuje výrazné rozšíření produktové funkcionality, z čehož budou těžit zejména uživatelé, kteří chtějí integrovat a automatizovat zpracování autorských práv a kontraktů a výplaty honorářů.

Řešení s Ness Content Office™ si loni vybrala i největší komerční televize ve Velké Británii, společnost ITV plc. „Ness Content Office poskytuje na trhu nejlepší řešení pro podporu komplexního zpracování agendy kontraktů a plateb,“ řekla Carolyn Pearsonová, vedoucí divize produkčních systémů společnosti ITV plc. „Tým společnosti Ness navíc dokázal, že se velmi dobře orientuje – i odborně – v našem odvětví, což ITV umožnilo restrukturalizovat interní procesy.“

Nová verze Ness Content Office™ obsahuje vylepšený platební modul, který je postaven na jednom z nejmodernějších systémů pro výplatu honorářů, jímž je systém společnosti FremantleMedia. Tento nový modul nyní obsahuje funkce pro správu produkčních honorářů, včetně sekundárních plateb a doplatků tantiém. Ness Technologies má se společností FremantleMedia uzavřenou výhradní licenční smlouvu; FremantleMedia je jedním z největších světových tvůrců a producentů televizního obsahu, formátů, DVD a dalších souvisejících práv duševního vlastnictví.

Kombinace platebního systému společnosti FremantleMedia a platformy Ness Content Office™ poskytne televizní stanici ITV jistotu osvědčeného, ale zároveň moderního řešení.

Na veletrhu NAB 2008 představí Ness Technologies také Media Business Framework, komplexní nabídku služeb a technologií, které budou dostupné prostřednictvím celosvětové sítě poboček společnosti. Media Business Framework zahrnuje služby konzultací a outsourcingu při vývoji softwarových produktů, systémové integraci a vývoji aplikací, a navíc také vlastní řešení, jako je Ness Content Office™, doplněné o nejmodernější řešení pro archivaci. Díky své odborné znalosti procesů v odvětví médií a šíření obsahu a vlastnímu know-how v oblasti IT služeb, je společnost Ness Technologies plně schopna vyhovět potřebám mediálních, vysílacích a vydavatelských společností.

„Trh mediálních společností je stále více konkurenční. Společnosti mají minimální marže a potřebují inovativní služby a řešení už proto, aby si udržely nákladovou efektivitu,“ potvrdil Peter Sutton, generální ředitel Ness UK. „Media Business Framework je důkazem našeho odhodlání přicházet se stále modernějšími službami, systémy a řešeními, která budou pomáhat našim klientům, mediálním a vysílacím společnostem, v maximálně efektivním využívání jejich IT infrastruktury tak, aby se jim dařilo plnit své nynější i budoucí obchodní cíle.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).