Hlavní navigace

Ness novým generálním partnerem Srdce na dlani

[Tisková zpráva] Ness Technologies v ČR pomáhá dětem v dětských domovech

Sdílet

Praha – 25. listopadu 2010 – Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC), globální poskytovatel komplexních business řešení a služeb v oblasti informačních technologií, se stal generálním partnerem Nadačního fondu Srdce na dlani. V rámci jeho benefičního koncertu pomohl dětem z dětských domovů nejen okamžitou finanční podporou ve výši 80 000Kč, ale bude pokračovat i celoročními společnými aktivitami. Zároveň převzal patronát nad dětským domovem v Černé Vodě.

“Naše partnerství s Nadačním fondem Srdce na dlani navazuje na předcházející aktivity společnosti Ness v oblasti CSR,“ říká ředitel Ness Technologies v ČR Mirko Kalous. „Těšíme se na dlouhodobou a cílenou spolupráci a věříme, že přinese spoustu pozitivní energie oběma stranám, zaměstnancům společnosti Ness a dětem z dětských domovů podporovaných nadačním fondem,” plánuje Kalous. 

V rámci 6. ročníku Vánočního benefičního koncertu pro Nadační fond Srdce na dlani, který se uskutečnil ve středu 24. listopadu 2010 v Národním domě na Vinohradech, předal ředitel Ness Technologies v ČR Mirko Kalous ředitelce Nadačního fondu Srdce na dlani Tereze Stopkové šek na 80 000 Kč a dále převzal patronát nad dětským domovem v Černé Vodě. Pro místní děti uspořádá během roku celou řadu aktivit, vedle těch volnočasových, jako je třeba dětský den nebo společné výlety, plánuje Ness zejména umožnit „praxi“ přímo v kancelářích společnosti, kde si děti vyzkouší práci s počítačem a veškeré kancelářské práce. Zároveň se potkají i se zaměstnanci a budou mít možnost dozvědět se všechno o výhodách oboru IT.

“Spolupráci s tak silným partnerem jako je společnost Ness velice vítáme, protože bez dárců, a  mecenášů s dobrým srdcem by byla nadační činnost nemyslitelná. Máme radost, že jsme Ness inspirovali k podpoře projektů, spojených s dětmi z dětských domovů,“ říká ředitelka Nadačního fondu Srdce na dlani Tereza Stopková. „Společně  plánujeme rozvinout podporu dětem v oblasti psychologické péče, co nejlépe je připravit na život po opuštění dětského domova a nadále řídit prověřené a fungující  projekty jako je Motivační program nebo Prázdninové praxe,“ dodává Stopková.

O nadačním fondu Srdce na dlani

Nadační  fond Srdce na dlani pomáhá dětem v dětských domovech. Jedním z hlavních cílů je pomoct jim ve snazší integraci do společnosti a připravit je na překonávání překážek, které jim často po opuštění dětských domovů nastanou. Za všechny zmiňme například nižší sebevědomí, menší motivaci „něčeho dosáhnout“ či malý zájem o dobré známky ve škole.  
 

O společnosti Ness 

Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC) je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků. Pomáhají jim dosahovat strategických cílů, optimalizovat náklady a efektivitu, zlepšovat rychlost a kvalitu. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Struktura společnosti, unikátní know-how i technologická partnerství slouží k dosažení cílů zákazníků. To, že 85 % z nich se společností Ness spolupracuje opakovaně či dlouhodobě, je důkazem strategických partnerství. Se 7 800 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb (TOP 4, IDC 2008). Tým 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na www.ness.com