Hlavní navigace

Ness zavedl ekonomický a agendový systém pro Úřad městské části Praha 1

[Tisková zpráva] Praha, 16. září 2008 – Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií, dnes oznámila, že její česká pobočka NESS Czech s.r.o. úspěšně zavedla ekonomický a agendový systém pro Úřad městské části Praha 1. Celý systém a jeho podpora je dodáván formou outsourcingové služby, což ho činí na poli státní správy a samosprávy zcela jedinečným. Oba systémy byly spuštěny do rutinního provozu začátkem letošního roku.

Sdílet

Rozsáhlý projekt, který byl zahájen na konci roku 2006, přinese Úřadu městské části Praha 1 (ÚMČ Praha 1) jednotný informační systém pro podporu procesů úřadu. Unikátní je forma dodání a podpory projektu. Společnost NESS Czech dodává celý systém jako outsourcingovou službu a také podporu bude v následujících šesti letech poskytovat stejným způsobem. Spolupráce NESS Czech s Prahou 1 na principu outsourcingu je v rámci ostatních municipalit v České republice a veřejného sektoru vůbec ojedinělým projektem. Počáteční investici totiž nese dodavatel a zákazník, v tomto případě ÚMČ Praha 1, využívá systém pouze jako službu, která je placena na základě poskytované kvality. Tato forma spolupráce přináší zákazníkovi výhodu v podobě flexibility a dlouhodobé záruky ze strany dodavatele.

Realizace celého projektu se skládá z několika etap. V první fázi byl koncem ledna 2008 spuštěn do rutinního provozu ekonomický systém (ESW) na bázi SAP. Řešení mySAP v současné době komplexně pokrývá procesy úřadu v oblastech finančního účetnictví, rozpočtů, controllingu, materiálového hospodářství, personalistiky a mezd. Od ledna je v provozu také agendový systém (ASW) na bázi produktu Agendio/Proxio, který byl druhou etapou projektu. Agendový systém je plně integrovaný s ekonomickým systémem a již nahradil desítky dílčích řešení pro správu agend úřadu.

„Probíhající modernizace informačního systému je velice významným krokem. Přinese nejen zefektivnění práce úřadu, nezanedbatelné úspory, ale především zkvalitnění služeb občanům,“ říká Ing. Petr Hejma, starosta MČ Praha 1, a dodává: „Městská část Praha 1 se tímto projektem stává úspěšným průkopníkem IT ve státní správě a samosprávě.“

„“Spolupráce s Prahou 1 nám jako dodavateli přinesla mnoho nových a zajímavých poznatků z oblasti státní správy. Společně se nám podařilo úspěšně přenést outsourcingový business model do prostředí municipalit a zhodnotit tak naše dlouholeté zkušenosti z komerční sféry“, říká Petr Jiřikovský, zodpovědný za vedení divize Public ve společnosti Ness. Podle jeho slov je tato forma spolupráce zákazníky hodnocena pozitivně a pro segment státní správy a samosprávy je velmi výhodná a efektivní. Proto by firma Ness tento model dodávky informačních systémů a implementačních služeb v budoucnu nabídla i ostatním subjektům samosprávy.

Implementací ESW a ASW však celý proces zdaleka nekončí. Agendový systém bude postupně nahrazovat další roztříštěné agendy úřadu a byla také zahájena třetí etapa projektu – výstavba Portálu digitálních služeb občana na bázi principů e-Government a Smart administration. Ta má v budoucnu usnadnit oboustrannou komunikaci mezi občanem a úřadem.

O společnosti Ness Technologies
Ness Technologies (NASDAQ: NSTC) je globální dodavatel služeb a kompletních řešení v oblasti IT, která zákazníkům pomáhají zvyšovat konkurenceschopnost a efektivitu. Nabízí široké portfolio řešení a služeb, včetně outsourcingu a offshore, systémové integrace, vývoje software na zakázku, prověřování kvality, poradenství a školení. Společnost Ness Technologies má přes 7800 zaměstnanců v 18 zemích Severní Ameriky, Evropy a Asie. Celosvětově spolupracuje s více než 100 předními dodavateli software a hardware. Další informace o společnosti Ness Technologies najdete na www.ness.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).