Hlavní navigace

Ness získal smlouvu s izraelskou společností Meitav regionální vodovody a kanalizace v hodnotě 3,7 milionu dolarů

[Tisková zpráva] Smlouva obsahuje tříletou opci na rozšíření kontraktu v hodně 2,2 milionu dolarů

Sdílet

Praha, – 24. září 2010 – Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC), globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámil vítězství ve výběrovém řízení na vytvoření, zdokonalování a údržbu ERP a účetního systému na bázi SAP pro izraelskou společnost Meitav regionální vodovody a kanalizace. Hodnota pětileté smlouvy je 14,1 milionu izraelských šekelů (v přepočtu cca 3,7 milionu dolarů), součástí dohody je i tříletá opce na rozšíření kontraktu o 8,5 milionu šekelů (2,2 milionu dolarů).

Meitav poskytuje služby vodovodů a kanalizací pro 90 000 domácností, firmám i veřejným institucím ve městech Petach Tikva (šesté největší město v Izraeli), El’ad a Kafr Bara východně od Tel Avivu. Celkově služeb společnosti Meitav využívá přibližně 250 000 obyvatel.

End-to-end řídicí systém vodovodů a kanalizací Meitavit zahrnuje celou řadu komponent založených na systému SAP, jako jsou finance, logistika, zadávání veřejných zakázek, zásoby, řízení, fakturace a inkasa, řízení vztahů se zákazníky (customer relationship management – CRM), řízení projektů a lidské zdroje. Mimo ně obsahuje i funkci správy obsahu, založenou na systému ECM Documentum, distribuovaném v Izraeli společností NessPRO ze skupiny Ness software products group. Meitavit zcela integruje různorodé procesy, z nichž vytváří pro rozhodující manažery jednotný obraz situace. Komponenta fakturace a inkasa získává podkladové údaje pomocí vzdáleného přístupu přímo z jednotlivých vodoměrů po celém městě.

„Meitav neustále pracuje na zlepšení svých informačních systémů,“ řekl Hanoch Milo, generální ředitel společnosti Meitav. „Konečným výsledkem začlenění těchto vyspělých systémů bude udržení vysoce kvalitního, profesionálního a spolehlivého systému služeb zákazníkům, vylepšení a rozšíření systému pro řízení rozsáhlých infrastrukturních prací a podpora systému běžných testů kvality vody. Jsme velmi rádi, že zakázku na podporu a správu systému Meitavit vyhrál právě Ness. Společnost je dobře známá pro své velké znalosti systémů SAP a rozsáhlé zkušenosti se způsobem fakturací a inkasa místních samospráv. Věříme, že Ness nám pomůže zlepšit řadu našich činností, zvýšit naši výkonnost a udržet Meitav na nejvyšší technologické úrovni.“

„Nová smlouva se společností Meitav je pro nás důležitým milníkem v naší snaze být vůdčím subjektem v oblasti IT služeb pro samosprávy a komunální služby,“ řekl Effi Kotek, prezident Ness Izrael. „Mezi naše poslední zakázky v Izraeli patří na bázi SAP založené systémy faturace a inkasa pro místní samosprávu v Tel Avivu, systém řízení údržby pro izraelskou národní vodárenskou společnost Mekorot a nasazení systému SAP pro Izraelskou elektrárenskou společnost. Mezi obdobné zakázky v Evropě patří mimo jiného vývoj a implementace systémů pro celou řadu společností zabývajících se výrobou a přenosem elektrické energie, národních a místních katastrálních úřadů.“

„Tento projekt založený na technologii SAP IS-U se bude opírat o hluboké znalosti utilitních procesů specialistů NESS, které společnost nabyla na mnoha dalších projektech i ve střední Evropě a zejména v České republice a na Slovensku. Utilitní divize NESS Czech v těchto oblastech realizovala projekty pro většinu významných utilitních společností v oblasti energetiky a plynu a mezi její zákazníky patří i velké vodárenské společnosti, například z francouzské skupiny Ondeo,“ říká Jiří Koželouh, obchodní ředitel divize Utility NESS Czech.

O společnosti Ness
Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC) je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků. Pomáhají jim dosahovat strategických cílů, optimalizovat náklady a zvyšovat efektivitu, rychlost a kvalitu. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, nearshore i offshore dodávek. Struktura společnosti, unikátní know-how i technologická partnerství slouží k dosažení cílů zákazníků. To, že 85 % z nich se společností Ness spolupracuje opakovaně či dlouhodobě, je důkazem strategických partnerství. Se 7 800 lidmi v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb (TOP 4, IDC 2008). Tým téměř 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na www.ness.com

O společnosti Meitav
Meitav poskytuje služby vodovodů a kanalizací pro 90 000 domácností, firem a veřejných institucí v izraelských městech Petach Tikva, El'ad a Kafr Bara. Celkově Meitav obsluhuje přibližně 250 000 obyvatel. Společnost byla založena v lednu 2004 dle Zákona o společnostech vodovodů a kanalizací číslo 5761–2001. Kromě své odpovědnosti za zásobování obyvatelstva vodou, se společnost také zabývá rozvojem a modernizací vodovodní a kanalizační infrastruktury a současně testováním kvality vody. Meitav je považován za vlajkovou loď mezi izraelskými společnostmi vodovodů a kanalizací. Technologická vylepšení informačních systémů spolu s přísnějším systémem vymáhání a inkasa, stejně jako rozsáhlé investice do vodovodní a kanalizační infrastruktury, vybudovaly společnosti skvělou pověst v celém průmyslu. Od svého vzniku společnost investovala zhruba čtvrt miliardy šekelů na zlepšení vodovodní a kanalizační infrastruktury, která je nyní 10 krát větší, než tomu bylo v období před jejím založením. Díky vylepšeným technologiím a infrastruktuře klesly ztráty vody na minimum: méně než 4%. Úspěšnost inkasa je pak přibližně 97%. Generálním ředitelem společnosti je brigádní generál ve výslužbě Hanoch Milo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).