Hlavní navigace

Nesvatbov, dokumentární tragikomedie z koprodukce ČT přichází do kin

[Tisková zpráva] Srdce si nedá poroučet. Najdou si naši hrdinové konečně životní partnery? Situační dokumentární film Eriky Hníkové, v níž se starosta středně velké vesnice snaží dát dohromady třicátníky, kteří „jsou na ocet“. Koprodukční dokumentární film Endorfilmu, s. r. o. a České televize přichází do kin 9. 12. 2010.

Sdílet

Slovenská vesnice Zemplínské Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabídl nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místním rozhlasem k plození dětí… ale nic nezabírá. Nezbývá než přistoupit k novému plánu. Starosta nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“ ze všech okolních obcí. Najdou si naši hrdinové konečně partnery? Sociální inženýrství 21. století v dokumentární tragikomedii. Výběrem tématu a způsobem zpracování film navazuje na předchozí úspěšné distribuční tituly Eriky Hníkové Ženy pro měny a Sejdeme se v Eurocampu.

Námět, scénář a režie Erika Hníková, producent Jiří Konečný, kamera Jiří Strnad, střih Jana Vlčková, zvuk Petr Šoltys. Vyrobila produkční společnost Endorfilm s koproducenty Česká televize, UN Film, Slovenska televize a i/o post za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

„Film se natáčel tři roky, dlouhý je 72 minut a je to dokumentární film. To znamená, že ta vesnice skutečně existuje a ti lidé v ní jsou reální. Hodně lidí, kteří film viděli v předpremiérách se mě ptá, jestli film není hraný, protože filmařsky pracuje s estetikou a principy hraného filmu, ale hraný není,“ říká režisérka Erika Hníková v pořadu Čétéčko (www.ceskatele­vize.cz/ivysi­laní).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).