Hlavní navigace

Netbook Toshiba mini NB520: mobilní skvost se špičkovou kvalitou zvuku

[Tisková zpráva] Nejnovější přírůstky do rodiny netbooků Toshiba zahrnují model mini NB520 s reproduktory Harman/Kardon® a základní model mini NB500

Sdílet

Praha, Česká republika, 2. prosince 2010 – Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, dnes představila dva modely z nové rodiny netbooků: mini NB500 a mini NB520 pro uživatele, kteří chtějí štíhlý a stylový netbook s vylepšenými zvukovými možnostmi. Mini NB520 je prvním netbookem na světě, který má vestavěné špičkové reproduktory značky Harman/Kardon® zaručující vynikající zábavu díky plnému a bohatému zvuku. Netbooky mini NB500 a mini NB520 budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během prvního čtvrtletí 2011. 

Uživatelé netbooků kladou velký důraz na vynikající zvuk

„Netbook mini NB520 nabízí kouzelný zážitek z kvalitního zvuku díky nejmenším reproduktorům značky Harman/Kardon na světě, které kdy byly použity v netbooku ve štíhlém a stylovém provedení, a splňuje tak dosud nenaplněnou poptávku uživatelů na trhu netbooků,“ řekl Marco Perino, generální ředitel marketingu pro EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba. Celkem 81,4 %1 uživatelů netbooků uvádí, že je pro ně důležité, aby jejich přístroj nabízel dobrý zvuk. Přes dvě třetiny uživatelů používají reproduktory netbooku pro poslech hudby a při sledování filmů nebo videoklipů, když jsou doma sami, přičemž 40 % tak činí ve společnosti přátel. 

Zvučné  basy a křišťálově čisté  výšky

Navzdory svým drobným rozměrům dokáže netbook mini NB520 poskytnout mocný akustický dojem díky stereo reproduktorům Harman/Kardon® s výkonem 2×2 W, jež vytvářejí zvuk v hlasitosti a hlavně kvalitě, která se obvykle s netbooky nespojuje. Podporují zvukovou technologii Dolby® Advanced Audio™ a poskytují tak přirozený zvukový zážitek při poslechu hudby nebo sledování filmů v HD kvalitě (s rozlišením 720p).

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Funkce „Sleep and Music“ umožňuje uživatelům, kteří mají své oblí­bené skladby uložené na MP3 přehrávači, připojit jej k netbooku a poslouchat hudbu z reproduktorů, aniž by bylo nutné netbook zapnout2

Štíhlý model mini NB500 splňuje každodenní potřeby pro práci s počítačem

Druhým členem nové rodiny netbooků Toshiba je model mini NB500 určený všem, kteří ocení štíhlý mobilní přístroj se základní výbavou pro běžné používání počítače za velmi příznivou cenu. Přes svou cenovou dostupnost je mini NB500 jedním z nejtenčích a nejlehčích netbooků vybavených procesorem Intel Atom na trhu. 

Potěšení pro všechny smysly

Zatímco subtilní  vzhled netbooků mini NB500 a mini NB520 s lesklými metalickými prvky a vzory s rytými body je radostí pro oko, hmat naopak potěší lak s pogumovanou texturou. Uživatelé mohou plně vyjádřit svou osobnost díky výběru z pěti živých barevných variací – modré, hnědé, limetkově zelené, tyrkysové a oranžové. Model mini NB500 bude k dispozici i v černé verzi. 

Hudba přináší netbookům přidanou hodnotu

Music Place spravovaný společností 7Digital nabízí snadno ovladatelnou klientskou aplikaci zprostředkovávající přístup k jednomu z nejbohatších katalogů hudby. Uživatelé si buď mohou zakoupené skladby stáhnout a uložit v netbooku nebo si zvolit jejich uložení na osobním internetovém úložném prostoru (personal cloud storage area) a následně je sdílet na svých zařízeních připojených k internetu, což otevírá moderní způsob sdílení digitálního obsahu kdykoli a kdekoli. 
  

Další tiskové  materiály a informace

Chcete-li si stáhnout fotografie těchto produktů, navštivte laskavě knihovnu fotografií  pro média Toshiba Press Lounge Image Library na adrese: http://eu.pres­s.toshiba.eu, kde současně naleznete tiskovou zprávu v podobě videoklipu o modelu mini NB520. Je zde rovněž k dispozici další videoklip a velmi bychom uvítali, pokud se rozhodnete jej umístit na své webové stránky nebo blogy. 

O společnosti Toshiba

Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vy­soce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost. 

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné do­bě provozuje celosvětovou síť více než 740 společností s 204 000 z­aměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují  68 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co­.jp/index.htm.