Hlavní navigace

NETGEAR je nejúspěšnějším dodavatelem úložných řešení pro malé a střední firmy

[Tisková zpráva] Přední analytická společnost Gartner zařadila NETGEAR mezi top dodavatele s největším podílem na trhu z hlediska tržeb a zároveň jej jmenovala nejúspěšnějším dodavatelem nízkonákladových úložných zařízení

Sdílet

Praha, 9. června 2009 – NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, byl vyhlášen společností Gartner® současným celosvětovým lídrem v prodeji síťových úložných zařízení (NAS) pro firmy v cenové kategorii do 5 000 USD. NETGEAR se zároveň umístil mezi šesti celkově nejlepšími dodavateli na trhu úložných řešení pro firemní zákazníky. Report „Market Share: Network Attached Storage/Unified Storage, Worldwide, 2009,“ vydaný v dubnu letošního roku, shrnuje celkové zisky a počet dodaných zařízení za uplynulý rok 2008. Výsledky reportu společnosti Gartner jsou dalším potvrzením pozice firmy NETGEAR coby předního dodavatele v oboru.

„NETGEAR je velmi hrdý na výsledky prestižního reportu. Hodnocení společnosti Gartner dobře vypovídá o naší současné silné pozici a soustavném růstu na trhu úložných řešení, ” řekl Drew Meyer, marketingový ředitel pro úložná zařízení společnosti NETGEAR. „Významný je pro nás také fakt, že report zachytil šířku a kvalitu řady ReadyNAS. Firemním zákazníkům a obchodním partnerům přinášíme řadu špičkových a spolehlivých datových úložišť patřících k těm nejkvalitnějším na trhu.”

Report společnosti Gartner porovnával hospodářské výsledky dodavatelů úložných řešení z konce roku 2008 a 2007, podle nichž vykazuje společnost NETGEAR soustavný růst. V cenové kategorii úložných zařízení pod 5 000 USD patří NETGEARu podle odhadu agentury Gartner 23% podíl na trhu z hlediska tržeb. Cenným úspěchem je rovněž 3. pozice za tržby v cenové kategorii úložných řešení za méně než 25 000 USD, která značí 127% meziroční nárůst tržeb.

Řešení NETGEAR z řady ReadyNAS již od svého uvedení na trh neustále sbírá velmi pozitivní hodnocení i ocenění odborníků a zákazníků. Kromě špičkové kvality hovoří ve prospěch zákazníků výrazně nadprůměrná pětiletá záruka, a navíc mohou uživatelé využít ojedinělou službu ReadyNAS Vault, automatickou součást každého ReadyNAS zařízení, která přináší možnost automaticky archivovat data do internetového datového centra, dostupného kdykoli a odkudkoli.

Více informací o všech zařízeních z řady NETGEAR ReadyNAS je k dispozici na webu www.readynas.com.