Hlavní navigace

NETGEAR představil novou řadu bezdrátových řešení pro náročné uživatele

[Tisková zpráva] Nejnovější ekologicky šetrné bezdrátové směrovače nabízejí dvoupásmový provoz, gigabitový výkon a snadný přístup k uloženým datům; 3G Wi-Fi směrovač navíc umožňuje neomezený mobilní širokopásmový virtuální přístup k internetu

Sdílet

Praha, 4. února 2009 – NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznámil uvedení další generace škálovatelných a vysoce výkonných bezdrátových směrovačů standardu Wireless-N, které jsou připraveny plnit požadavky velmi náročných uživatelů.

Nová řada zahrnuje směrovač WNDR3700, směrovač DGN3300 s modemem, a 3G směrovač MBR624GU. Model NETGEAR WNDR3700 navíc získal na veletrhu CES 2009 nejvyšší ocenění „Best of Innovations“ v kategorii síťových produktů pro domácnosti. Všechny tři novinky nabízí maximální funkčnost, nejvyšší možnou rychlost, dosah a výkon, který uživatelé ocení při nejnáročnějších činnostech, jako např. online hraní či streamování videa v HD kvalitě. Díky funkci Push ´N´ Connect je navíc zapojení těchto energeticky šetrných zařízení maximálně snadné a rychlé.

„Stále více zákazníků využívá internet jako primární zdroj informací, způsob zábavy i komunikace. S tím přímo úměrně souvisí dramatický nárůst dat, her a multimediálního obsahu, které jsou stahovány, přenášeny a sdíleny přes internet,“ poznamenal Som Pal Choudbury, senior manager pro bezdrátové produkty společnosti NETGEAR. „Tento nárůst s sebou nese náročnější požadavky na vyšší rychlost, pokrytí i spolehlivost připojení pro hladký průchod dat. Přesně na tyto výzvy se NETGEAR snaží svými produkty odpovídat. Zejména mobilní 3G směrovač vyslyšel požadavky náročných zákazníků, kteří získají stálý a neomezený přístup k nejrychlejšímu mobilnímu internetu třetí generace.“

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router WNDR3700
Model WNDR3700 je gigabitový dvoupásmový směrovač řady RangeMax Wireless-N využívající současně dvě různá frekvenční pásma – 2,4 GHz a 5 GHz. Jedná se o první produkt značky NETGEAR v designovém provedení páté generace. Obsahuje USB rozhraní pro připojení externího USB úložného zařízení a porty gigabitové LAN pro vysokorychlostní datový přístup hned několika počítačů v domácí síti.

Vnitřní výbava směrovače zahrnující 680MHz MIPS procesor, vysoce výkonný zesilovač a osm ultra citlivých matemateriálových antén zaručuje maximální bezdrátový výkon i pokrytí bez kompromisů. K dalším cenným vlastnostem patří energeticky úsporný „green“ přepínač se čtyřmi ethernetovými porty, QoS pro bezdrátové streamování videa, samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové část i celého zařízení, či možnost regulace výkonu pro dokonalou optimalizaci spotřeby energetické energie. Díky funkci Push ‘N’ Connect využívající standardu Wi-Fi Protected Setup (WPS) lze navíc snadno připojit další bezdrátová zařízení.

Další podrobnosti o produktu jsou k dispozici na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Routersan­dGateways/Ran­geMaxWirelessNRou­tersandGatewa­ys/wndr3700.as­px.

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Modem Router DGND3300
Modemový směrovač standardu Wireless-N z řady RangeMax, NETGEAR DGND3300, využívá – stejně jako směrovač WNDR3700 – současně dvě různá frekvenční pásma: 2,4 GHz a 5 GHz. V těle s designem nejnovější páté generace se skrývá ADSL2+ modem se silným bezpečnostním zázemím, čítající dvojitý firewall (NAT a SPI) a možnost skrytí počítače a v něm uložených složek před okolními uživateli.

Modemový směrovač DGN3300 může být rovněž použit jako bezdrátový zesilovač pro zdvojnásobení celkového pokrytí. Obsahuje jedinečného průvodce instalací, funkci Push ‘N’ Connect s podporou WPS i možnosti nastavení pro maximální úsporu energie. Přístroj je ideální pro uživatele využívající DSL připojení, kteří touží mít jediné zařízení pro splnění všech vysokých nároků na síťové připojení.

Další podrobnosti o produktu jsou k dispozici na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Routersan­dGateways/Ran­geMaxWirelessNRou­tersandGatewa­ys/dgnd3300.as­px.

NETGEAR 3G Mobile Broadband Wireless Router MBR624GU
Pro uživatele a manažery, kteří jsou neustále v pohybu, připravil NETGEAR přenosný širokopásmový bezdrátový směrovač MBR624GU, který s využitím připojení k mobilním sítím třetí generace vytváří Wi-Fi přístup (hotspot) pro připojení jakýchkoli bezdrátových zařízení kdekoli a kdykoli – stačí ke směrovači pouze připojit kompatibilní 3G USB modem. Uživatelé využívající často funkcionalitu mobilní kanceláře, pracovníci záchranných center, terénní servisní technici či třeba uživatelé na dovolené nebo v místech bez přístupu ke kabelovému internetu tento směrovač opravdu ocení.

Model MBR624GU nabízí automatickou detekci kompatibilních 3G USB modemů, díky čemuž mají uživatelé prakticky nepřetržitý přístup k internetovému připojení. Zařízení nabízí ochranu proti síťovým útokům DoS, dvojitý NAT a SPI firewall a až 5 IPsec VPN. Obsahuje funkci Push ‘N’ Connect s podporou WPS, možnosti nastavení pro maximální úsporu energie a je dodáván s autoadaptérem pro snadné dobíjení energie na cestách. Směrovač NETGEAR MBR624GU je ideální pro sdílení 3G mobilního internetu kdekoli a kdykoli s přáteli, kolegy nebo rodinnými příslušníky.

Další podrobnosti o produktu jsou k dispozici na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Routersan­dGateways/3GMo­bileBroadband/mbr624gu­.aspx.

Všechny tři novinky by měly být uvedeny do prodeje na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku za předpokládané ceny 179 USD (WNDR3700), 169 USD (DGND3300) a 129 USD (MBR624GU). Více informací o produktech z oblasti domácích síťových řešení lze najít na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Routersan­dGateways.aspx?for=Ho­me+Networking.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).