Hlavní navigace

NETGEAR představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení a powerline adaptérů

[Tisková zpráva] Na letošním ročníku veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 získal NETGEAR dvě ocenění za inovaci a uvedl řadu nových produktů výrazně zvyšujících komfort práce s multimediálním obsahem v domácnostech

Sdílet

Praha, 7. ledna 2010 —Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky inovativních, značkových síťových řešení, tento týden na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2010 (CES) v Las Vegas představuje své nejnovější produkty. NETGEAR uvádí nová řešení v oblastech bezdrátových a mobilních sítí, zábavy i ukládání dat, která zákazníkům umožní, aby si maximálně vychutnali svá digitální média ve vysokém rozlišení, a to kdykoli, kdekoli a na jakékoli obrazovce.

NETGEAR pokračuje ve svém inovačním přístupu, který mu pravidelně přináší ocenění odborníků po celém světě. Letošní ročník CESu přinesl společnosti NETGEAR dvě další ceny za konstrukční a technickou inovaci, které jsou udělovány nejzajímavějším produktům ve vybraných kategoriích. Oceněnými přístroji se v kategorii Domácí sítě stalo domácí úložné zařízení NETGEAR Stora (MS2110), a bezdrátový směrovač NETGEAR Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě (DGN2200M), který nabízí bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n a pracuje současně se signálem ADSL2+ i 3G/4G/WiMAX sítí.

„Mnoho nových produktů nabízí stále častěji připojení nejen k internetu, ale i vzájemně mezi sebou, aby vylepšily a usnadnily práci uživatelů s domácí zábavou. Aby se však tato zařízení mohla k sobě připojit, je nezbytné pracovat s vhodně zvolenou sítí, která umožní rychlejší přenos dat na větší vzdálenosti a s vyšší spolehlivostí,“ řekl Patrick Lo, zakladatel a výkonný ředitel společnosti NETGEAR. „Síť se stala základní, nezbytnou částí infrastruktury podobně jako vodovod nebo elektřina. NETGEAR dodává komplexní technologii pro efektivní provoz sítí – a dělá to nejlépe.“

NOVÉ PRODUKTY PRO UKLÁDÁNÍ A PŘEHRÁVÁNÍ MULTIMÉDIÁLNÍHO OBSAHU
NETGEAR nabízí širokou škálu produktů vyrobených na míru současných požadavků a potřeb moderních uživatelů digitálních sítí. Mezi tyto produkty patří multimediální přehrávače s připojením k internetu, úložné servery pro domácí multimédia a další zařízení, která uživatelům poskytují připojení k internetu a jejich digitálním médiím nejen v domácnosti, ale prostřednictvím vzdáleného přístupu i kdekoli mimo ni.

Zlatým hřebem letošní expozice společnosti NETGEAR na veletrhu CES 2010 je v této kategorii produktů držitel ocenění veletrhu CES za inovaci, NETGEAR Stora ™ (MS2110) – úložný server pro domácí multimédia navržený pro maximálně snadnou obsluhu, který zákazníkům umožňuje přistupovat k digitálním multimediálním souborům kdekoli, kdykoli a na jakékoli obrazovce. NETGEAR Stora nabízí uživatelům možnost snadno pracovat s jejich daty a bezpečně je zálohovat. Na jediném místě mohou být uložena veškerá domácí multimédia – fotografie, hudební soubory, videa i další soubory – a lze k nim snadno přistupovat z řady síťových zařízení, jako např. PC, notebooků, Maců, smartphonů, herních konzol, síťových Blu-ray přehrávačů či HD televizorů. Jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní umožňuje uživatelům intuitivní správu, ať už při lokálním nebo vzdáleném přístupu, doma či na cestách. Hudbu a fotografie lze snadno přehrávat na televizorech, herních konzolách a dokonce i digitálních fotorámečcích s připojením na internet. Samozřejmě je možné pracovat i s videem v plném 1080p HD rozlišení – stejně jako u multimediálních přehrávačů NETGEAR Digital Entertainer. Díky DLNA certifikaci se mohou uživatelé rovněž spolehnout na 100% kompatibilitu se všemi ostatními DLNA certifikovanými přístroji. NETGEAR Stora obsahuje dvě pozice pro pevné disky; v současné době se prodává model MS2110, jež je osazen jedním terabajtovým pevným diskem (při osazení druhé pozice dojde k automatickému zrcadlení dat), během nejbližších týdnů se na trhu objeví i druhý model obsahující pevný disk o kapacitě 2 TB. Další informace o datovém úložišti NETGEAR Stora lze najít na webu www.netgear.com/sto­ra a www.netgear.cz/cs/pro­dukty/pro-domaci-uzivatele/ulozna-zarizeni-pro-domaci-uzivatele/ms2110­.html. Produktové fotografie datového úložiště NETGEAR Stora jsou dostupné na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Storage/Sto­ra/MS2110.aspx.

Celosvětovou premiéru si na CESu 2010 odbyl také výkonný a flexibilní přehrávač digitálních médií Digital Entertainer Express (EVA9100), který uživatelům umožňuje snadno a plynule přehrávat knihovny digitálních médií a internetový obsah v domácí síti na televizorech s vysokým rozlišením. Přehrávač EVA9100 nabízí stejný výkon jako model Digital Entertainer Elite (EVA9150) a podporuje nejnovější audio/video technologie, takže je ideálním řešením pro všechny multimediální nadšence. Jedinečná technologie přehrávače Digital Entertainer Express umožňuje uživatelům nepřerušovaně streamovat formát M2TS díky ukládání do vyrovnávací paměti a přehrávat digitální video v kvalitě Blu-ray™ až do rozlišení 1080p. Přístroj přehrává také formát MP3, vícekanálové soubory WAV a FLAC a digitální fotografie ve vysokém rozlišení z PC, počítačů Mac® nebo síťových úložišť (NAS) typu NETGEAR Stora. Zákazníci si mohou užívat také internetového obsahu, například internetová rádia (přes 250 stanic), Flickr™, kanály RSS či videa z oblíbených webových stránek. Přehrávač Digital Entertainer Express je součástí řady multimediálních přehrávačů NETGEAR s připojením k internetu, která aktuálně obsahuje ještě modely Digital Entertainer Elite (EVA9150) a Digital Entertainer Live (EVA2000). Více informací o produktu EVA9100 bude dostupných během několika dní v samostatné tiskové zprávě.

BEZDRÁTOVÁ SÍŤOVÁ INFRASTRUKTURA PRO DOMÁCNOSTI A MALÉ FIRMY
Připojení zdánlivě nekonečné škály síťových zařízení pro práci a zábavu v domácnosti vyžaduje kvalitní bezdrátovou síťovou infrastrukturu, která poskytuje velký dosah, bezpečnost, spolehlivost, rychlost a stabilitu připojení. Na veletrhu CES 2010 NETGEAR představuje tři nové bezdrátové směrovače typu Wireless-N pro náročné uživatele, které nabízejí řadu špičkových funkcí, jako např. rodičovskou ochranu Live Parental Controls, filtrování obsahu pro ochranu všech zařízení v síti, možnost použití více identifikátorů SSID pro nastavení sítí hostů, Stateful Packet Inspection (SPI), VPN (Virtual Private Network) a ochranu před útoky způsobujícími odepření služeb (Denial of Service), automatické stanovení kvality služby (Quality of Service) pro spolehlivé přehrávání videa, přenos hlasu a hraní her, měřič využití širokopásmového připojení či vypínače napájení a připojení Wi-Fi® pro úsporu energie.

Dva z nových směrovačů nabízejí kompatibilitu s vysokorychlos­tními mobilními sítěmi 3G/4G/WiMAX a mohou být použity jako primární připojení k internetu v případech, kdy uživatel nemá k dispozici tradiční připojení přes DSL, kabel či satelitní síť, což je ideální pro uživatele mobilních telefonů, záchranářské, stavební či bezpečnostní týmy nebo obyvatele odlehlejších oblastí. Připojením externího 3G/4G/WiMAX modemu do nového 3G/4G Mobile Broadband Wireless-N směrovače (MBRN3000) mohou uživatelé snadno a rychle nakonfigurovat pevný nebo mobilní Wi-Fi hot-spot prakticky kdekoli, a za cenu jediného připojení sdílet jediný vysokorychlostní mobilní přístupový bod s více Wi-Fi zařízeními – počítači, mobilními telefony či třeba herními konzolami.

Druhou „mobilní“ novinkou je směrovač Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě (DGN2200M). Tento přístroj, který si vysloužil ocenění veletrhu CES 2010 za inovaci, nabízí dvojí možnost přístupu k internetu: buď k sítím DSL přes vestavěný ADSL2+ modem nebo k vysokorychlostním mobilním sítím prostřednictvím externího 3G/4G/WiMAX USB modemu. Jedná se o první Wireless-N směrovač na trhu, který nabízí zákazníkům automatickou možnost přecházet mezi DSL a mobilním připojením v případě výpadku jednoho z nich, což představuje ideální řešení pro firmy, které potřebují spolehlivé záložní připojení k internetu s nulovými prostoji.

Kromě dvou předchozích 3G/4G/WiMAX směrovačů představil NETGEAR ještě Wireless-N směrovač s DSL modemem (DGN2200) určený pro domácí kanceláře a malé firmy. Tato novinka pracuje v bezdrátových sítích standardu 802.11n a podporuje DSL připojení k internetu díky integrovanému ADSL2+ modemu. Nabízí stejné vlastnosti jako model DGN2200M s výjimkou podpory připojení k mobilním sítím; pro mnoho zákazníků je dostačující DSL připojení i při zohlednění rizika jeho občasného výpadku. Směrovač DGN2200 bude celosvětově k dispozici během letošního jara za předpokládanou cenu 129 USD. Další informace o tomto produktu a jeho fotografie lze najít na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Routersan­dGateways/Wire­lessNRoutersan­dGateways/DGN2200­.aspx. Více informací o všech nových směrovačích NETGEAR bude dostupných během několika dní v samostatné tiskové zprávě.

PŘEPÍNAČE A DALŠÍ ZAŘÍZENÍ PRO PŘIPOJENÍ JINÝCH SÍŤOVÝCH PŘÍSTROJŮ
NETGEAR řeší problematiku spolehlivé práce s vysoce kvalitním obsahem ve vysokém rozlišení v celé domácnosti tím, že vyvíjí produkty – bezdrátové směrovače, zařízení powerline a ethernetové přepínače – které zákazníkům poskytují vhodnou síťovou infrastrukturu. NETGEAR je také jedinou firmou vyrábějící síťová zařízení, která dodává úplný sortiment domácích distribučních technologií na trh, včetně technologií powerline a koaxiálního či bezdrátového připojení.

Technologie powerline umožňuje uživatelům využít pro připojení k internetu stávající elektrické zásuvky, což je praktičtější a mnohem elegantnější, než nevzhledné ethernetové kabely. Na letošním CESu NETGEAR uvádí dvě nové sady powerline adaptérů podporujících rychlost přenosu dat až 200 Mb/s, jež je vhodná i pro aplikace s největším požadavkem za datové toky, jako např. HD video streaming, VoIP telefonie, hraní online her či přenosy velkých souborů po síti. Powerline 200 AV Adapter Kit (XAVB2001) je až o 50 % menší než konkurenční výrobky, využívá nejnovější technologie z oblasti powerline a nabízí až o 20 % vyšší propustnost i rychlost na delší vzdálenosti oproti konkurenčním řešením. Druhá novinka – NETGEAR Powerline AV 200 + adaptér (XAVB2501) – nabízí stejný výkon i design, a navíc ještě unikátní filtrování „pass-through.“ Obě zařízení splňují certifikaci HomePlug AV® zaručující spolehlivé datové přenosy přes rozvody elektrické energie, takže mohou snadno rozšířit jiné již existující HomePlug AV sítě.

Letos na jaře uvede NETGEAR na trh rovněž svůj první pětiportový AV přepínač pro domácí sítě. Nový přepínač 5-port Home Theater and Gaming Network Switch (GS605AV) dokáže připojit k domácí síti a internetu gigabitovou rychlostí televizory, zařízení TiVO®, DVR, přehrávače Blu-ray, herní konzole i kabelové/sa­telitní přehrávače a set-top boxy. Umožňuje přenášet video ve vysokém rozlišení až do 1080p, podle priority také nastavuje a optimalizuje výkon internetového připojení pro kvalitnější síťový přenos videa, digitální hudby či online hraní bez zpoždění prostřednictvím služeb typu YouTube, Hulu, iTunes a Xbox. Uživatelé mohou jednotlivým připojeným zařízením přiřazovat priority zvolením příslušného barevně odlišeného portu. Funkce pro účinnější využití energie zahrnují režim automatického vypínání portů při jejich nečinnosti a automatické zjištění délky kabelu pro zcela optimální přizpůsobení spotřeby energie. Přepínač GS605AV by měl být celosvětově dostupný v březnu 2010. Více informací o tomto přístroji bude k dispozici během několika dní v samostatné tiskové zprávě, další zajímavosti lze najít na webu www.netgear.com/Pro­ducts/Switches/Des­ktopSwitches/GS605av­.aspx.

NOVÉ TECHNOLOGIE PRO PRÁCI S DIGITÁLNÍM OBSAHEM
Společnost NETGEAR na veletrhu CES 2010 rovněž prezentuje nejnovější inovace v oblasti technologií, které se stanou součástí nových produktů, uváděných na trh později během roku 2010. Jedná se o:

  • Vylepšení standardního rozlišení (SD) téměř na úroveň vysokého rozlišení (Near-HD)
    Digitální média se prudce rozšířila a sledování online videa je stále oblíbenější, kvalita většiny těchto online videí vytvářených uživateli je však bohužel často nízká. NETGEAR proto do svých produktů přidá nové technologie, které převádějí videa ve standardním rozlišení do kvality blížící se vysokému rozlišení vylepšením kontrastu, barev, a snížením zrnitosti, obrazového šumu i kostičkování obrazu.
  • Zachování kvality vysokého rozlišení z internetu
    Velkým problémem při přehrávání videí ve vysokém rozlišení z internetu na televizoru prostřednictvím domácích směrovačů je rychlost širokopásmového připojení, protože ta je často omezená nebo značně kolísá. NETGEAR do připravovaných produktů zařadí novou technologii, která dokáže kompenzovat video pakety ztracené při špatném internetovém připojení tak, aby byla zachována kvalita vysokého rozlišení. Tato nová technologie dokáže zvýšit šířku pásma až trojnásobně a zajistit dostatečnou podporu datových proudů potřebných pro přenos HD videa.
  • Řešení problémů se silou bezdrátového signálu
    Na jaře letošního roku uvede NETGEAR bezdrátový extender standardu Wireless-N, který umožní posílení stávající domácí sítě tak, aby umožnila bezdrátový přenos více datových proudů videa ve vysokém rozlišení a zvuku bez výpadků v celé domácnosti. Tento extender nabídne stabilní rozšířené připojení všem multimediálním zařízením s ethernetovým připojením v domácnosti, jako jsou např. herní konzole, přehrávače Blu-ray, zařízení TiVo HD, Slingbox, televizory s internetovým připojením, Apple® TV, přehrávače řady NETGEAR Digital Entertainer, úložná zařízení NETGEAR Stora a dalším, na něž bude spolehlivě přenášet video v HD kvalitě z domácí sítě, internetu nebo od poskytovatele služeb IPTV. Přístroj kombinuje vícenásobné vstupy 4×4, zpracování signálu z více antén (MIMO), analýzu spektra v reálném čase i dynamické digitální tvarování svazku, a navíc využívá 5GHz frekvenční pásmo s nízkým rušením. Je navržen speciálně k tomu, aby překonal běžné problémy se sílou a kvalitou bezdrátového signálu spojené s částmi domácnosti, kam signál špatně proniká zejména kvůli stavebním materiálům typu kamenných nebo silných cihlových zdí.

Informace o cenách a dostupnosti jednotlivých novinek, které nebyly v této tiskové zprávě uvedeny, budou k dispozici později v průběhu letošního roku.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR, jejíž centrála je v kalifornském městě Santa Clara, působí na světových trzích informačních a komunikačních technologií již od roku 1996. Nejprve byla založena jako divize společnosti Bay Networks, v roce 1998 tuto společnost koupil Nortel Networks. V roce 2001 se NETGEAR od Nortel Networks oddělil a stal se samostatnou firmou. Od července 2003 je NETGEAR obchodovatelný na NASDAQ (NTGR). Evropské logistické centrum společnosti se nachází v holandském Moerdijku.

Na český trh společnost NETGEAR oficiálně vstoupila na začátku roku 2007 otevřením svého přímého zastoupení. Zaměřuje se především na síťové produkty, řešení a služby, v nichž patří mezi nejúspěšnější zařízení pro domácí uživatele, malé a středně velké společnosti, zejména díky pokročilým funkcím, stylovému designu a neustálým inovacím, které udávají vývoj trhu. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Výrobky společnosti NETGEAR nabízí svým uživatelům možnost sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Další informace najdete na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).