Hlavní navigace

NETGEAR rozšiřuje úspěšnou řadu úložných zařízení ReadyNAS o model NVX

[Tisková zpráva] Datové úložiště se čtyřmi pozicemi přináší zdvojnásobení výkonu předchozího modelu NV+, podporu pro Time Machine OS Mac X a iSCSI

Sdílet

Praha, 21. dubna 2009 – NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznámil uvedení nových čtyřpozicových úložných zařízení, která rozšíří stávající úspěšnou modelovou řadu ReadyNAS určenou pro malé a středně velké firmy (SMB).

ReadyNAS NVX, navržený hlavně pro domácí kanceláře, pracovní skupiny a malé společnosti, nabízí dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci úložišť NV+, podporuje souborové služby (NAS) a aplikační služby (iSCSI SAN) pro operační systémy Windows, UNIX / Linux a Mac, včetně podpory Time Machine operačního systému Mac X v 10.5 Leopard. Uživatelé nového NAS řešení mohou bezpečně ukládat, sdílet a chránit citlivá data napříč LAN nebo WAN sítěmi. ReadyNAS NVX zároveň nabízí ochranu dat v případě selhání disku a možnost plynulého rozšíření úložné kapacity za běžného provozu, kdykoli je to nutné. Stejně jako všechna předchozí zařízení ReadyNAS je i nový model NVX extrémně rychlý, snadno spravovatelný a cenově dostupný.

„NETGEAR dlouhodobě nabízí špičková síťová úložná řešení pro SMB trh a široké spektrum aplikací, které vyhovují mnoha rozdílným požadavkům na úložnou kapacitu a optimální IT rozpočet,” řekl Paul Tien, viceprezident a generální manager síťových úložných zařízení pro firmy společnosti NETGEAR. „Velkým benefitem nového modelu NVX je rovněž podpora iSCSI – můžeme tak poskytovat jednotné NAS + iSCSI nastavení ve velmi kompaktní desktopové formě za dostupnou cenu.”

Výkonné ukládání, sdílení i ochrana dat
NETGEAR ReadyNAS NVX je díky podpoře NAS a iSCSI ideálním desktopovým úložným systémem pro domácí kanceláře, pracovní skupiny i malé společnosti. Zákazníci mohou s jeho pomocí centralizovat data z lokálních systémů do jediného zařízení a vyřešit tak problém s růstem úložné kapacity, vzdáleným přístupem, bezpečným zálohováním i snadnou obnovou poškozených dat bez odborných IT znalostí. ReadyNAS NVX zvládá souběžné sdílení složek v systémech Windows, UNIX / Linux i Mac a zároveň průběžně ukládá data serverových aplikací, typicky emailů, databází či virtualizovaných jednotek.

Zásluhou nového operačního systému ReadyNAS RAIDiator dokáže model NVX pracovat s Time Machine operačního systému Mac X Leopard. NETGEAR ReadyNAS NVX pokračuje v podpoře protokolu Apple Filing (AFP) umožňujícího pracovat se složkami OS Mac bez omezení nebo nutnosti převodů, i softwarové technologie Apple Bonjour pro automatické vyhledávání zařízení napříč LAN sítěmi. Uživatelé Mac OS mohou pomocí Time Machine propojit více systémů Mac do jediné oblasti a velmi jednoduše obnovovat případná poškozená data bez další odborné pomoci. Součástí přístroje je i displej zobrazující aktuální stavové informace.

„Podpora Time Machine v nové generaci přístrojů ReadyNAS NVX nabízí cenné rozšíření funkcionality všem nadšencům systému Mac i věrným zákazníkům firem NETGEAR a Apple,” řekl Drew Meyer, ředitel úložných síťových řešení společnosti NETGEAR. „Majitelé zařízení Mac tak nyní mohou pro archivaci i sdílení multimediálního obsahu naplno využívat výhody zcela kompatibilních síťových úložných zařízení NETGEAR.”

Stejně jako starší modely ReadyNAS obsahuje model NVX několikavrstevnou ochranu dat zahrnující prevenci chyb disku „drive fault tolerance“ (RAID), USB zálohování z externích zdrojů, online zálohování (snapshots) a bezpečnou offsite replikaci dat na jiné ReadyNAS systémy. Navíc mohou uživatelé využít ojedinělou službu ReadyNAS Vault, automatickou součást každého ReadyNAS zařízení, které přináší možnost automaticky archivovat data do internetového datacentra a obnovovat je kdykoli a odkudkoli prostřednictvím webového prohlížeče.

Na zařízení ReadyNAS NVX se vztahuje prodloužená pětiletá záruka a je již v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu, která se liší v závislosti na kapacitě úložného prostoru a začíná na 39 490 Kč vč. DPH v případě modelu s 2TB úložnou kapacitou. V ceně přístroje je rovněž 30denní trial verze webové zálohovací služby ReadyNAS Vault; měsíční cena služby začíná na 5,95 USD pro koncové uživatele a 19,95 USD pro firmy. Více informací je k dispozici na webu www.readynas.com.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR, jejíž centrála je v kalifornském městě Santa Clara, působí na světových trzích informačních a komunikačních technologií již od roku 1996. Nejprve byla založena jako divize společnosti Bay Networks, v roce 1998 tuto společnost koupil Nortel Networks. V roce 2001 se NETGEAR od Nortel Networks oddělil a stal se samostatnou firmou. Od července 2003 je NETGEAR obchodovatelný na NASDAQ (NTGR). Evropské logistické centrum společnosti se nachází v holandském Moerdijku.

Na český trh společnost NETGEAR oficiálně vstoupila na začátku roku 2007 otevřením svého přímého zastoupení. Zaměřuje se především na síťové produkty, řešení a služby, v nichž patří mezi nejúspěšnější zařízení pro domácí uživatele, malé a středně velké společnosti, zejména díky pokročilým funkcím, stylovému designu a neustálým inovacím, které udávají vývoj trhu. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Výrobky společnosti NETGEAR nabízí svým uživatelům možnost sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Další informace najdete na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).