Hlavní navigace

NETGEAR získá SkipJam

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 27. července 2006 – NETGEAR, Inc. (Nasdaq: NTGR), světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes oznámil podepsání konečné smlouvy o akvizici společnosti SkipJam Corp., špičky v oblasti integrovaného softwaru pro domácí zábavu a ovládání domácnosti. Díky této akvizici společnost NETGEAR rozšiřuje svou strategicky významnou obchodní činnost v oblasti digitální domácí zábavy a ovládání domácnosti zásadním posílením svých softwarových možností při rozšiřování svého souboru multimediálních produktů.

Sdílet

Podle podmínek smlouvy zaplatí společnost NETGEAR za společnost SkipJam až 9 milionů USD v hotovosti. Část z této částky je strukturována jako motivační program, jehož cílem je udržet si zaměstnance ze získaného softwarového týmu. Akvizice podléhá různým standardním prováděcím podmínkám a její uzavření je plánováno na třetí čtvrtletí.

„Tato akvizice podporuje naši vizi, že se internet kromě přenosu dat stává i primárním kanálem pro poskytování zábavy a hlasových služeb. Neustále se zvyšuje množství zábavného obsahu, jenž je distribuován digitálně prostřednictvím internetu, a spolu s tím roste i trh síťových zařízení v oblasti zábavy,“ uvedl Patrick Lo, prezident a CEO společnosti NETGEAR. „Díky dostupnosti vysokorychlostních řešení domácí síťové infrastruktury s delším dosahem, jako je například řada RangeMax Next společnosti NETGEAR, zahrnující bezdrátovou technologii podle návrhu specifikace 802.11n a 200Mb/s technologii HD Powerline, se souběžné streamování více videonahrávek ve vysokém rozlišení v rámci sítě stává skutečností. Společnost SkipJam disponuje jedinečnou softwarovou technologií, ze které se pro nás stane platforma, na níž vybudujeme náš soubor multimediálních produktů. Budeme tak moci pokračovat v celosvětové expanzi v rostoucí kategorii digitální domácí zábavy a ovládání domácnosti.“

Podle Parks Associates, přední výzkumné firmy zaměřené na digitální domácnost, bude již v roce 2010 více než 30 % síťových uzlů orientováno na multimédia a zábavu, zatímco dnes jsou to pouze 4 %. Společnost Parks Associates odhaduje, že tato skutečnost představuje příležitost zapojení více než 200 milionů multimediálních a zábavních uzlů.

Tato akvizice zapadá do firemní strategie rozšiřování nabídky produktů a posilování přítomnosti značky NETGEAR na světovém trhu. Pro společnost NETGEAR dále zajišťuje důraznější účast v rostoucím tržním segmentu digitální domácí zábavy a ovládání domácnosti. Technologie společnosti SkipJam vytvoří základ budoucích multimediálních produktů značky NETGEAR, zahrnujících mediální centra, multimediální přehrávače a audiopřehrávače. Tyto produkty naváží na první generaci produktů společnosti NETGEAR z oblasti digitální domácí zábavy a doplní vysokorychlostní řešení firmy pro domácí síťovou infrastrukturu s rozšířeným dosahem. Jde například o řadu NETGEAR RangeMax Next, která zahrnuje bezdrátovou technologii podle návrhu specifikace 802.11n a 200Mb/s technologii HD Powerline a umožňuje souběžné streamování více videonahrávek ve vysokém rozlišení v rámci sítě, a zařízení jako NETGEAR Storage Central, jež zajišťuje ukládání souborů s digitálním zábavným obsahem.

Získáním zkušeného týmu softwarových profesionálů ze společnosti SkipJam vzniká specializovaná skupina světové úrovně zaměřená na hardware, software a technologie pro digitální zábavu a ovládání domácnosti.

Společnost SkipJam byla založena v roce 2002 a jejím sídlem je Port Chester ve státě New York. Po uzavření akvizice bude softwarový tým společnosti SkipJam integrován do softwarové divize společnosti NETGEAR, přičemž Michael Spilo, CEO společnosti SkipJam, se stane viceprezidentem pro tvorbu multimediálních produktů společnosti NETGEAR. V souladu s pravidlem burzy NASDAQ číslo 4350 poskytne společnost NETGEAR panu Spilovi motivační opce na akcie. Tyto opce jsou klasifikovány jako nekvalifikované akciové opce, jejichž uplatněná cena se rovná přiměřené tržní hodnotě k datu poskytnutí, a mají dobu platnosti 10 let. Nabídka pro pana Spila činí 300 000 ks akcií a zajišťuje mu možnost uplatnit 25 % nároku po uplynutí prvního roku zaměstnaneckého poměru a zbývající část nároku v měsíčních cyklech po dobu 36 měsíců.

Společnost SkipJam byla zastoupena svým finančním poradcem firmou Newforth Partners, LLC.