Hlavní navigace

Netradiční integrační projekt by se mohl stát modelem pro celou Evropu

[Tisková zpráva] Integrační platforma ENSEMBLE umožnila zprovoznění regionálního elektronického zdravotního registru v nemocnici Vimercate Hospitál za pouhé tři měsíce

Sdílet

Vimercate Hospitál nedaleko Milána stojí v čele sdružení sedmi veřejných nemocnic v severoitalské Lombardii. V rámci podpory nového programu Regionálních legitimací (Carta Regionale Dei Servizi) použila nemocnice Vimercate platformu Ensemble k zavedení regionálního elektronického zdravotnického registru (EHR) ve všech svých členských nemocnicích. Výsledky byly tak působivé, že Lombardia Informatica, společnost vybraná pro řízení programu Regionálních legitimací, považuje průkopnické řešení Vimercate za model, který by se mohl rozšířit na celou Lombardii a potenciálně také do zbytku Evropy.

Stejně jako většina elektronických registrů pacientů může také systém Vimercate shromažďovat a prezentovat data získaná ze všech členských nemocnic a klinik. Avšak v souladu s danými směrnicemi pro regionální projekt musí být Vimercate EHR schopen číst také informace z „chytrých karet” (karty obsahující malý počítačový čip), jež byly vydány každému občanovi, a rovněž přistupovat k informacím v centrálním datovém úložišti (Domini Centrali) pro lombardský region. Takto, i když se v některé z nemocnic objeví někdo, kdo nepochází z regionu Vimercate, mohou lékaři přistupovat k jeho kompletní klinické historii.

Totální obměna není nutná
Giovanni Delgrossi, CIO ve Vimercate, si vybral univerzální integrační platformu Ensemble, protože spojuje integraci a vývoj do jediného sjednoceného prostředí. „Problémy se složitostí našich dat jsme mohli vyřešit jediným ERP řešením,” uvedl, „ale rozhodli jsme se zhodnotit naše předchozí investice a nabídnout integraci dat a procesů prostřednictvím Ensemble. Díky Ensemble jsme mohli vyvinout systém, který splňuje regionální požadavky a současně nám dává lepší kontrolu, a tím i kvalitnější správu našich dat, informací i společnosti.”

Okamžité přínosy
Ale vraťme se zpátky do nemocnice Vimercate Hospital. Jaké přínosy měla integrace aplikací s pomocí Ensemble zde? Odpovídá Giovanni Delgrossi: „Pozitivní výsledky jsou dva. Za prvé, každý lékař má díky nám v dosahu přehledně prezentované informace o pacientovi, což usnadňuje správnou diagnózu a rozhodování. Za druhé, veřejnost je nadšena efektivitou systému chytrých karet a díky spokojenosti klientů se vylepšil i obraz nemocnice.” „Zde se ale zastavit nechceme,” pokračuje. „Během příštích šesti měsíců plánujeme zavést ‘Totemy’, které občanům umožní plánovat si ambulantní návštěvy a jejich lékařům nabídnou kompletní klinické záznamy, včetně informací získaných z každé nemocnice, kde byli léčeni. Cílem je zlepšit kvalitu léčby a současně celkovou efektivitu zdravotní péče.”