Hlavní navigace

Neuvěřitelné životy: Krutá daň za slávu

[Tisková zpráva] Datum a čas vysílání: 17. ledna, 21:15 Prima TV.

Sdílet

Gregg Valentino je oficiálním majitelem největších bicepsů na světě s ohromujícím průměrem 27 palců. Gregg také otevřeně přiznává užívání steroidů – toto přiznání nejen od základů otřáslo světem kulturistiky, ale vedlo rovněž k závažným obavám o jeho zdraví. Jednou si své paže napumpoval silnými steroidy až do té míry, že na jeho levém bicepsu došlo ke krevnímu výronu a paže mu praskla. Tento silně názorný dokument dává nahlédnout pod pokličku profesionální kulturistiky, která tradičně mlčí o používání drog k dosažení neuvěřitelných svalů, které jsou k vidění na sportovních soutěžích.

Aby Gregg dosáhl svého snu, stal se sám sobě lékařem i lékárníkem, a míchal si neustále silnější kombinace drog, které by mu pomohly zvětšit svaly. Následky infekce bicepsu od špinavé jehly byly velmi vážné. Gregg byl proto nucen stát se sám sobě i chirurgem. Jeho příběh nám předvádí svět extrémní kulturistiky a cenu, kterou jsou lidé ochotni zaplatit, a to jak finančně, tak fyzicky, aby se dostali na vrchol.

Ještě znepokojivější než zrůdnost soutěžních pódií je však realita. Nové lékařské a psychologické výzkumy ukazují, že extrémní kulturisté mohou ve skutečnosti trpět stejným způsobem, jako anorektici. Ve spojení s hlubokou psychologickou nenávistí vůči tělu vytvořila jejich touha po „zvětšení“ nový zdravotní stav, označovaný jako „bigorexie“. Při pózování ve světle reflektorů se jeví ješitní a arogantní, realita je však možná ještě mnohem krutější.

Film ukazuje temnější stránku světa extrémní kulturistiky a hranice, které jsou lidé ochotni překonávat, aby byli „nejlepší“. Sleduje 5 osob v různém stádiu jejich života se steroidy. Od sedmnáctiletého obdivovatele, který je okouzlen úchvatnou atmosférou, až po ty, kteří si již prožili své a mohou vyprávět. Někteří tvrdí, že jde o smrtelně nebezpečné drogy, jiní se domnívají, že jsou-li předepisovány v řízeném prostředí, je jejich užívání bezpečné.