Hlavní navigace

Neuvěřitelné životy: Nejsilnější chlapec světa

[Tisková zpráva] Datum a čas vysílání: 10. ledna, 21:15, Prima TV.

Sdílet

Richardu Sandrakovi je teprve 11 let, uzvedne však už trojnásobek své tělesné váhy. Udělá 50 kliků a ani trochu se při tom nezapotí, a již se účastnil řady kulturistických soutěží. Richard, který má přezdívku „Malý Herkules“, je nejsilnější chlapec na světě.

Tento film, ve kterém mají diváci vůbec poprvé možnost blíže se seznámit s Richardem a jeho rodinou, vypráví příběh ukrajinského chlapce, který díky své neuvěřitelné konstitucí vzal ztečí svět kulturistiky ve věku 7 let a nyní se zdá, že se chystá dobýt Hollywood, kde se pro něj píší nejrůznější scénáře.

Film sleduje, jak Richard dosáhl své neuvěřitelné konstituce, a jak si nyní udržuje kondici prostřednictvím diety sestávající ze syrové zeleniny a speciálního potravinového doplňku, který Richard na popud své rodiny prodává na svých internetových stránkách. Aby si chlapec udržel atletickou postavu, spí na tvrdé zemi a trénuje až čtyři hodiny denně, jeho odhodlání je nevídané. Richard, kterého matka až do osmi let vyučovala doma, nyní dochází do místní školy, kde se stýká se svými vrstevníky. Program jeho tréninku však nesmí nic narušit – zatímco většina ostatních jedenáctiletých dětí tráví čas ve velkých nákupních střediscích, Richard doma trénuje ve své soukromé posilovně.

Podnikatel, kulturista, herec, školák – jak tohle všechno zvládá jedenáctiletý kluk a ještě si najde čas na to, aby odpovídal na četné dotazy na své stránce pro mezinárodní fanoušky, na které hájí „univerzální poselství zdraví a dobré kondice pro srdce, ducha, mysl i tělo“.

Díky starému domácímu filmovému záznamu, který zachycuje Richardovu neuvěřitelnou konstituci ve věku pěti let, konfrontuje tento film obyčejné dítě při hře se světem kulturistiky a filmů, ve kterých se nyní pohybuje. Richard je mezinárodně uznávaným fenoménem a pravidelně se objevuje v amerických i celosvětových televizních pořadech, nyní je navíc na nejlepší cestě účinkovat v novém filmu, Mladý Tarzan, jehož režisérem měl být Jack Travolta.