Hlavní navigace

NewLink řídí Lázeňské pobyty

[Tisková zpráva] Nový framework Zen od InterSystems zvýšil uživatelský komfort

Sdílet

Praha, 23. listopadu 2007 – počínaje 1. říjnem 2007 zajišťuje objektová databáze Caché od InterSystems správu informací v CK Lázeňské pobyty. Framework Zen od InterSystems je základním technologickým pilířem správy dat, evidence a vystavování dokladů pro lázeňský pobyt klienta. Vývoj a realizaci projektu zajistila společnost NewLink Moravia, aplikační partner dodavatele vysoce výkonné objektové databáze Caché, společnosti InterSystems.

CK Lázeňské pobyty nabízí pobyty v lázních i wellness hotelech v České republice i na Slovensku pro skupiny i jednotlivce. NewLink Moravia poskytuje profesionální softwarová řešení pro obchodní a webové aplikace. InterSystems je dodavatelem inovativní objektové databáze Caché a platformy pro rychlou integraci Ensemble.

Účelem projektu je řešení evidence a vystavování dokladů pro lázeňský pobyt klienta. Systém je realizován plně na objektové databázi InterSystems Caché®. Původně byl systém projektován za použití technologie Caché Server Pages. Po uvedení nového frameworku Zen společností InterSystems a jeho úspěšných prvotních testech byla Caché Server Pages nahrazena právě technologií Zen. Odtud je částečně odvozen i název projektu LA-Zen. Nové prvky Zenu přinesly značné zvýšení uživatelského komfortu. Uživatelé byli již po základním školení schopni začít se systémem téměř okamžitě pracovat.

Pilotní projekt pro společnost Ludmila Kovalčíková – Lázeňské pobyty z názvem LA-Zen byl započat v dubnu 2007. Zkušební provoz byl spuštěn v červenci 2007. Ve třetím čtvrtletí 2007 bylo v rámci systému LA-Zen zpracováno přes 1300 zakázek na pobyty. Přínosy aplikace spočívají ve zvýšení přesnosti a rychlosti zpracování informací.

Od 1. října 2007 je systém nasazen do provozu v nově založené CK Lázeňské pobyty s.r.o. . Mezi hlavní operace, jež LA-Zen řeší, patří zakládání cestovních smluv, generování voucherů s potvrzením pobytů včetně přesné specifikace lázeňského programu a vystavení faktury za pobyt. Prostřednictvím systému LA-Zen jsou realizovány také veškeré aktivity směrem k dodavatelům – objednávky ubytovacích prostor včetně léčebných procedur a ostatních doplňkových služeb.

Systém také umožňuje pořízení dárkových poukazů, které je možno zakoupit společně s dárkovým balíčkem a jehož cenu lze uplatnit jako zálohu pro uzavíranou cestovní smlouvu.

Systém LA-Zen obsahuje 3 základní moduly:

  • Evidence katalogu cestovní kanceláře. Zde se zakládají lázeňská místa, hotely a zejména přesné specifikace jednotlivých pobytů s procedurami a dalšími službami.
  • Referentský modul. Zde se evidují cestovní smlouvy a veškeré s mimi související informace a dárkové poukazy.
  • Přes funkci Zaknihování pobytu se informace zapisují do třetího hlavního modulu pro účetnictví. Účetní modul operuje ve zvláštním režimu DPH, ve kterém musí účtovat cestovní kanceláře.

Dušan Koutný, ředitel společnosti NewLink Moravia nasazení systému komentuje: „Strukturované uložení dat v databázi poskytuje dobré předpoklady pro vytváření statistik a přehledů, které umožní správně reagovat na požadavky trhu, vývoj zájmu klientů a nastavit tak optimální směr dalšího vývoje.“

InterSystems Zen™ je výkonný, široce rozšiřitelný framework pro rychlý vývoj aplikací – Rich Internet Application (RIA). S rozsáhlou knihovnou předvytvořených komponent, zahrnujících mj. mřížky, tabulky a výběrové stromy, umožňuje Zen vývojářům snadnou tvorbu webových aplikací s tak kvalitními a bohatými uživatelskými rozhraními jako mají složitá desktopová řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).