Hlavní navigace

Newtel a British Telecom společně v České republice

[Tisková zpráva] Praha 30. 03. 2010 - Společnost New Telekom (Newtel), poskytovatel profesionálních datových a hlasových služeb, dnes oznámila propojení své sítě se společností British Telecom. Stává se tak prvním propojením z řady nově vytipovaných potenciálních zákazníků British Telecom v České republice.

Sdílet

Společnost New Telekom v závěru loňského roku dokončila propojení s operátory IBASIS, TRANSTELEKOM a EXATEL. Nové propojení s dominantní telekomunikační společností British Telecom je tedy jejím dalším strategickým krokem, který jí přinese řadu konkurenčních výhod. Těmi jsou zejména zlepšení nákladové struktury národní i mezinárodní terminace hovorů, zajištění jejich prvotřídní kvality se 100 % garancí přenositelnosti čísla volaného, ale také zvýšení procenta zodpovězených hovorů či delší čas hovorů a díky tomu i zvýšení tržeb a zisků.

British Telecom, po migraci převážné většiny mezinárodního provozu na TATA Communications (netýká se BT Footprint destinací), soustředí své další aktivity na získávání nových zákazníků z řad menších, ale stabilních telekomunikačních firem, kabelových televizí (CATV), poskytovatelů Internetu (ISP) a dalších firem v České republice i na mezinárodním trhu.

Pro British Telecom je Newtel novým zákazníkem pro oddělení velkoobchodu v České republice, který společnosti British Telecom pomůže navýšit velkoobchodní tržby a zisky z prodeje národní a mezinárodní terminace hovorů. Díky strategickému projektu se společností TATA je nyní British Telecom celosvětovou jedničkou v konkurenci firem schopných nabízet mezinárodní hlasové terminace.

„Propojení s British Telecom je nejen potvrzením kvalit a schopností naší společnosti, ale především důležitým krokem k našim zákazníkům“, říká Daniel Hauser, ředitel společnosti Newtel a dodává: „Zákazníci tak mohou očekávat vyšší kvalitu hovorů a lepší ceny místních i mezinárodních hovorů“.

O společnosti New Telekom
Společnost New Telekom, s.r.o. vznikla v roce 1998 s vizí dodávat profesionální hlasové i datové služby klientům po celé České republice. Tato ryze česká společnost s českými majiteli za léta svého působení na trhu dosáhla velmi dobrých výsledků a vytvořila si na něm uznávané postavení. Svůj úspěch staví zejména na detailní znalosti českého telekomunikačního prostředí, specifických požadavcích na tomto trhu a na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.

O společnosti British Telecom
Společnost British Telecom je nejstarší telekomunikační společností na světě, má 105 tisíc zaměstnanců a sofistikovanou síť s přístupovými body ve více než 170 zemích světa. Roční tržby British Telecom Group se pohybují kolem 21.4 miliard GBP. BT je propojen s více než 650 operátory ve více než 160 zemích světa a přes jeho síť se terminuje více než 24 miliard minut ročně.