Hlavní navigace

NextiraOne Czech se stala držitelem certifikace ISO 27001

[Tisková zpráva] Praha, 20. dubna 2009 – Společnost NextiraOne Czech splnila podmínky pro získání mezinárodně uznávaného certifikátu zaměřeného na systémy řízení bezpečnosti informací, ISO 27001. Bezpečnost všech informačních aktiv, tj. nejen informací, ale i klíčového softwaru, hardwaru a know-how a soulad s legislativou ve smyslu zákonů 101/2000 Sb. ochrana osobních údajů a trestní odpovědnost dle § 178 trestního zákoníku 140/1961 Sb. potvrdil dvoustupňový nezávislý externí audit. Dosažením tohoto certifikátu se společnost NextiraOne Czech zařadila mezi malou skupinu společností, které se v České republice mohou prokázat dvěmi nejdůležitějšími oborovými certifikáty ISO/IEC 27001 a ISO/IEC 20000. Certifikát ITSM dle ISO/IEC 20000 NextiraOne Czech získala již v roce 2008.

Sdílet

Základem pro získání certifikátu ISO 27001 je postup založený na systému řízení bezpečnosti informací (Information Security Management Systém, ISMS), který poskytuje přesně dokumentovatelný systém řízení a správy všech informačních aktiv – informací, majetku a osob, který musí být jednotně nastaven v rámci celé společnosti. Jak říká David Šetina, Senior Business Consultant NextiraOne Czech: „Pro potřeby získání certifikátu bylo nejprve nutné definovat bezpečnostní rizika, vytvořit, schválit a aplikovat jednotnou bezpečnostní politiku na základě ISMS. Poté byl proveden detailní interní audit spolu s jasnou klasifikací dat v souvislosti se zákonnými požadavky a normami. Teprve potom následoval důsledný dvoustupňový odborný externí audit, na základě kterého nám byl vydán certifikát“.

„Certifikát 27001 jsme se nažili získat z mnoha důvodů. Tím nejdůležitějším byl určitě ohled na naše klienty a obchodní partnery. Dosažením certifikátu jsme dokázali, že data a citlivé informace našich obchodních protějšků jsou u nás v naprostém bezpečí, podléhají stejným striktním bezpečnostním pravidlům a jsou pečlivě dokumentována,“ vysvětluje generální ředitel NextiraOne Czech Petr Hübl. Mezi dalšími důvody také figurovala potřeba komplexního řešení pro nakládání s informacemi (jejich oběh, dostupnost, úplnost a utajení), odhalení potenciálních rizikových faktorů, zefektivnění a doplnění procesů v oblasti informační bezpečnosti a v neposlední řadě ochranu firemních hodnot. „Obnova certifikátu proběhne příští rok, uděláme vše proto, abychom opět dostáli všem bezpečnostním závazkům a úspěšně obhájili svou pozici,“ dodává David Šetina, Senior Business Konsultant NextiraOne Czech.

O certifikátu ISO 27001
Původ standardu ISO 27001 je spojen s Velkou Británií a polovinou 90. let minulého století. V českém prostředí se potom standard stal v roce 2006 státní normou. Jeho smyslem bylo a je nastavit a průběžně monitorovat komplexní pravidla bezpečnosti informací a aplikovat tyto zásady v rámci celé společnosti, a to v souladu s právními normami daného státu. Předpokladem získání certifikátu je uplatnění systému řízení bezpečnosti informací (Information Security Management Systém, ISMS). Ověření funkčnosti a správné aplikace zásad je prováděno každoročně při obnově certifikátu a to nezávislou externí auditní autoritou. Získání certifikátu tudíž potvrzuje maximální možnou bezpečnost při nakládání s informacemi uvnitř společnosti.

O společnosti NextiraOne Czech
Společnost NextiraOne s ústředím v Paříži je předním evropským expertem na komunikační služby. Navrhuje, implementuje a poskytuje podporu pro řešení všech komunikačních potřeb svých zákazníků, od hlasu a mobility, přes zabezpečení až po aplikace. Dodává dokonale integrovaná, ucelená komunikační řešení, jež dlouhodobě využívají nejlepší technologie na trhu a přinášejí zákazníkům maximální užitek. Společnost je držitelem partnerských certifikací nejvyššího stupně, tzv. zlatých certifikací, společností Alcatel-Lucent, Cisco a Genesys, které odráží odborné schopnosti jejích zaměstnanců. V roce 2007 se NextiraOne Czech stala nejlepším EMEA partnerem pro střední a východní Evropu společnosti Genesys a získala cenu Enterprise Partner of the Year společnosti Cisco Systems. V září 2008 se také stala certifikovaným partnerem Microsoft. Další informace najdete na webu: www.nextiraone-eu.com nebo www.nextiraone.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).