Hlavní navigace

Nextra nabízí asymetrickou linku FWA

[Tisková zpráva]

Sdílet

NEXTRA nabízí asymetrickou linku FWA

Praha, 31. října 2002 – Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o., přední poskytovatel telekomunikačních služeb pro podnikovou klientelu, jako první operátor v České republice nabízí od 1. listopadu 2002 garantovanou asymetrickou linku. Služba NEXTRA Nextlink Asymmetric je založena na bezdrátové technologii v licenčním pásmu 26 GHz a cena za připojení je až o 50% nižší než u symetrické linky obdobné přenosové kapacity.

„Novou službou NEXTRA Nextlink Asymmetric reagujeme na potřeby našich zákazníků. Objem přijímaných dat je totiž u většiny běžných uživatelů až čtyřikrát větší, než množství dat odchozích,“ uvedl Dušan Marat, produktový a marketingový ředitel společnosti NEXTRA Czech Republic s.r.o. „Jako příklad můžeme uvést stahování webových stránek, kde odchozí data jsou většinou pouze požadavky na zadání obsahu a příchozí data pak vlastní obsah,“ doplnil Marat.

Služba NEXTRA Nextlink Asymmetric využívá vysokorychlostní bezdrátovou síť FWA v licenčním pásmu 26 GHz s přenosovou rychlostí dat 64/256 kbps a 128/512 kbps. „Služba je koncipována tak, že v žádném bodě datového přenosu nedochází k agregaci kapacity s jinými uživateli,“ dodal Marat.

Služba NEXTRA Nextlink Asymmetric s cenou až o 50% nižší než u symetrické linky obdobného typu, je z hlediska kvality plně srovnatelná s digitálním okruhem. Výhodou nabízeného řešení je také velmi krátká doba instalace, která probíhá v řádu několika hodin či dní. Služba NEXTRA Nextlink Asymmetric zahrnuje také pronájem zákaznického zařízení Cisco router.

O společnosti NEXTRA Czech Republic s.r.o.

NEXTRA Czech Republic s.r.o. respektuje jedinečnost každé společnosti, analyzuje a navrhuje vždy optimální komunikační řešení s důrazem na individuální přístup k zákazníkovi. NEXTRA nabízí celou škálu komunikačních služeb na bázi IP protokolu, jako jsou služby pro spolehlivé připojení k Internetu, hostování serverů a aplikací v datových centrech, řešení pro zabezpečení firemních dat, telekomunikační služby – kvalitní, levné telefonování a služby budování virtuálních privátních sítí – řešení pro vnitrofiremní komunikaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).