Hlavní navigace

Nextra nabízí vysokorychlostní připojení k Internetu za bezkonkurenční ceny

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nextra nabízí vysokorychlostní připojení k Internetu za bezkonkurenční ce­ny

Nextra Czech Republic snižuje ceny za připojení k Internetu prostřednictvím technologie FWA 26 GHz až o 32 %

Praha 4. dubna 2001 – Společnost Nextra Czech Republic, přední poskytovatel internetových a komunikačních služeb pro podnikovou klientelu, se rozhodla ještě výrazněji podpořit dostupnost vysokorychlostního přístupu k Internetu v České republice a dramaticky snížit ceny služby Nextra NextLink založené na technologii FWA 26 GHz. Nové tarify služby NextLink, využívající pro připojení k Internetu technologie společnosti Nextra Wireless, které Český telekomunikační úřad udělil licenci na provozování sítě FWA, jsou nyní nižší až o 32 % oproti původním cenám. Navíc každý zákazník, který do konce května 2001 uzavře se společností Nextra Czech Republic roční smlouvu, získává jako součást služby NextLink zdarma špičkový palmtop HP Jornada 720.

„Uvědomujeme si, že limitem pro rozvoj ASP, videokonferencí a přenosu hlasu na IP je v České republice cena za vysokorychlostní připojení k Internetu,“ říká Petr Adámek, marketingový manažer, Nextra Czech Republic. „Abychom naše služby zpřístupnili ještě většímu počtu firem a podpořili tak jejich podnikání, rozhodli jsme se je zlevnit naši klíčovou konektivitní službu. Usilujeme o to, aby se minimálním standardem pro firemní připojení k Internetu do konce tohoto roku stalo připojení s rychlostí 256 kb/s.“

Nextra NextLink

NextLink je klíčovou produktovou řadou společnosti Nextra Czech Republic v segmentu internetové konektivity pro firemní sektor. Nextra NextLink zajišťuje vysokorychlostní připojení k Internetu pomocí bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz společnosti Nextra Wireless, které Český telekomunikační úřad udělil v září loňského roku licenci pro provoz této sítě. Rychlost připojení lze definovat v násobcích 64 kb/s v rozpětí od 256 kb/s až do 8 Mb/s tak, aby přesně odpovídalo potřebám koncových zákazníků. NextLink zaručuje vysoce dostupné připojení k Internetu, které z hlediska kvality představuje fullduplexové připojení obdobné tomu na digitálních okruzích.

O společnosti Nextra

Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o., která je součástí celoevropské struktury NEXTRA, disponuje jednou z největších a nejbezpečnějších páteřních sítí ve střední Evropě. Mimo úctyhodné mezinárodní konektivity 2×155 Mb/s, se Nextra může pochlubit i infrastrukturou, jež pokrývá a propojuje většinu země. Nextra je poskytovatelem Internetu, který má do sdružení NIX dvě nezávislé linky o kapacitě 2×100 Mb/s a je tak několikanásobně jištěn proti možným výpadkům.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Petra Zdeňková
Nextra Czech Republic
Tel: 02 / 96 355 172
petra.zdenkova@nex­tra.cz

Daniela Beranová
Herald Communications
Tel: 02 / 2423 2650
beranova@herald-pr.cz