Hlavní navigace

Nextra posiluje svoji pozici na trhu

[Tisková zpráva]

Sdílet

NEXTRA posiluje svoji pozici na trhu

Praha, 21. března 2003 – Společnost NEXTRA Česká a Slovenská republika, přední poskytovatel internetových a komunikačních řešení, bude od 1. května 2003 řízena norskou centrálou Telenor Networks. Tímto přesunem vlastníka v rámci struktury norské centrály upevnila NEXTRA své postavení ve struktuře společnosti Telenor. Cílem těchto změn je záměr vlastníka dále posílit pozici Nextry v regionu střední a východní Evropy a rozšířit nabídku poskytovaných služeb. V České a Slovenské republice budou společnosti Telenor Networks a NEXTRA fungovat i nadále jako samostatné právní subjekty a své služby budou nabízet pod svými zavedenými značkami. Změna vlastníka v Norsku nebude mít žádný vliv na poskytované služby.

„Důvodem těchto změn je především další posílení pozice společnosti NEXTRA i celé skupiny Telenor na trhu a zároveň zvýšení efektivity prováděných operací,“ uvedl Soren Ravn, viceprezident společnosti NEXTRA pro střední a východní Evropu.

Norská divize Telenor Networks je dlouhodobě úspěšná v rozvoji stavby sítě. Restrukturalizace v Norsku vede k posílení jak služeb na domácím trhu, tak k posílení mezinárodních operací. Tržby Telenor Networks činily v loňském roce 60 miliard českých korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).