Hlavní navigace

NEXTRA poskytuje hostingové služby řešením Oracle

[Tisková zpráva]

Sdílet

NEXTRA poskytuje hostingové služby řešením Oracle

Platforma a aplikace Oracle pro elektronické obchodování určené středním a velkým firmám v Evropě na superhubech NEXTRA

Oslo, 3. října 2001 – Společnosti NEXTRA, poskytovatel komplexních komunikačních řešení pro firmy, a Oracle, přední světový poskytovatel softwaru pro e-business, představily společnou iniciativu v oblasti hostingových služeb. S okamžitou platností začne NEXTRA poskytovat hosting pro softwarovou platformu Oracle, která zahrnuje databázi, aplikační server a softwarové aplikace E-Business Suite, a to ve svých vysoce bezpečených datových centrech, tzv. superhubech, v Norsku, Německu, Velké Británii a Švýcarsku.

Společná nabídka se skládá ze sady předpřipravených služeb, primárně určených středně velkým společnostem po celé Evropě. Každý balíček služeb kombinuje přijatelný měsíční poplatek s nepřetržitou systémovou podporou od specialistů společností NEXTRA a Oracle, bezpečnost hostingových center odolných i proti výbuchu nukleární bomby a možnost pojištění proti narušení podnikání. NEXTRA je tak prvním poskytovatel služeb a hostingu v Evropě, který svým zákazníkům nabízí pojištění proti obchodním ztrátám.

„Dlouhodobý výpadek aplikace může ochromit podnikání,“ řekl Morten Lundal, vrchní výkonný ředitel společnosti NEXTRA a divize Telenor Business Solution. „Jako jeden z vedoucích evropských poskytovatelů kritických hostingových a aplikačních služeb, přidává NEXTRA novou a vysoce vyhledávanou garanci dodávky služeb k aplikacím Oracle, které jsou stabilním lídrem aplikačního trhu. Prostřednictvím této dohody budeme schopni nabídnout našim firemním zákazníkům i nezávislým dodavatelům softwaru outsourcingové služby, které pro svou cenovou dostupnost, funkčnost, spolehlivost a bezpečnost nemají na evropském trhu konkurenci.“

Díky tomuto partnerství budou zákazníci moci využívat přední softwarové řešení Oracle on-line, včetně robustní vývojové a implementační platformy Oracle9i a řešení Oracle E-Business Suite, a to za přijatelný měsíční poplatek. Oracle E-Business Suite obsahuje integrované aplikace pro řízení lidských zdrojů, účetnictví, mezd, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a řízení dodavatelských řetězců. Software bude nainstalován na nejmodernějším hardwaru v každém superhubu NEXTRA s bezpečeným vysokorychlostním připojení k zákazníkovi a od něj. NEXTRA a Oracle společně zajistí správu a podporu celého systému v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„Oracle a NEXTRA sdílejí vizi, že se on-line dodávky softwarových služeb od kvalifikovaných poskytovatelů budou pro zákazníky stávat standardním modelem,“ řekl Sergio Giacoletto, výkonný viceprezident Oraclu pro region Evropa, Blízký východ a Afrika. „Společně vytváříme vysoce výkonnou síťovou, hardwarovou a softwarovou infrastrukturu, která bude podporovat rostoucí počet požadavků na řízené online služby v Evropě.“

„Společnost IntraFish Services se rozhodla vybudovat nejrozsáhlejší elektronické tržiště pro obchodování s vybavením a službami. Nová iniciativa firem NEXTRA a Oracle umožní společnosti IntraFish Services vybudovat globální elektronické tržiště pro vodní a rybářský průmysl založené na řešení pro elektronická tržiště Oracle Exchange a bezpečných službách Telenoru, které pracují 24 hodin denně 7 dní v týdnu,“ řekl Jan Henry T. Olsen, předseda představenstva IntraFish Services. „Nyní máme spolehlivý a rychlý online přístup ke kvalitativním aplikacím, který zajišťuje úspěch pro naše elektronické tržiště.“

„S tím, jak se mobilní Internet stává realitou, se bezpečný přístup k sofistikovaným aplikacím stává nezbytností. Partnerství společností NEXTRA a Oracle nám pomůže dodávat bohatší mobilní řešení z robustního a bezpečného prostředí,“ říká Simon Wilkinson, obchodní a marketingový ředitel společnosti magic4, působící v oblasti mobilních komunikací.

Druhou službou, kterou vyvinuly NEXTRA a Oracle a která je také okamžitě dostupná, je komplexní „inkubační“ prostředí, ve kterém mohou nezávislí evropští vývojáři softwaru vyvíjet a implementovat své aplikace jako online služby postavené na platformě Oracle. Technologickou platformu a hostingové prostředí budou opět nepřetržitě spravovat a podporovat profesionálové společnosti NEXTRA.

O společnosti NEXTRA

NEXTRA je součástí divize Telenor Business Solutions. Podporuje velké podniky, pro které jsou důležité komunikační služby a nástroje pro zajištění snadného přístupu k elektronickému obchodování. Telenor Business Solutions působí v 11 zemích Evropy a zaměstnává 5 000 lidí. Telenor Business Solution je držitelem certifikátu Oracle Solutions Partner.

O společnosti Oracle

Společnost Oracle Corporation poskytuje software, který pohání Internet. Podrobnější informace o společnosti Oracle naleznete na http://www.ora­cle.com.

O Společnosti magic4

magic4 je v čele revoluce v oblasti zasílaní zpráv při mobilní komunikaci. Své produkty navrhuje tak, aby obohacovali uživatele.  www.magic4.com

O společnosti IntraFish Services AS

IntraFish Services AS vybuduje nejkomplexnější řešení pro elektronické obchodování zaměřené na nákup a prodej zařízení a materiálů v oblasti světového obchodu s mořskými produkty. Členové projektu patří mezi největší světové firmy v tomto odvětví. IntraFish Services AS také vyvíjejí řešení pro Internet a poskytuje jejich hosting. Nabízí také konzultační služby v tomto odvětví.

V případě zájmu o další informace navštivte www.nextra.cz nebo kontaktujte:

Petra Zdeňková / Daniela Beranová
NEXTRA Czech Republic / Herald Communications
Tel: 02 / 96 355 172 / Tel: 02 / 2423 2650
petra.zdenkova@nex­tra.com / beranova@herald-pr.cz