Hlavní navigace

Nextra reaguje na nepravdivé informace

[Tisková zpráva]

Sdílet

NEXTRA reaguje na nepravdivé informace zveřejněné v některých tištěných a elektronických médiích

Praha, 26. března 2003 – NEXTRA Česká a Slovenská republika reaguje na informace zveřejněné v týdeníku Euro č. 12 dne 24. března 2003, které později převzala také agentura ČTK. Informace uvedené v článku týdeníku Euro se nezakládají na pravdě. NEXTRA proto považuje za nezbytné uvést tyto informace na pravou míru.

„NEXTRA Česká a Slovenská republika dosáhla v roce 2002 nejlepších hospodářských výsledků ve své historii a splnila všechny své finanční cíle pro toto období. Změna struktury společnosti Telenor, v rámci níž byla společnost NEXTRA zařazena pod norskou divizi Telenor Networks, i rozhodnutí Víta Šuberta a Michala Knora odejít ze společnosti, jsou tedy výsledkem organizačních změn v Norsku a nijak nesouvisí s hospodářskými výsledky společnosti NEXTRA za rok 2002. Cílem provedených změn je posílení pozice společnosti NEXTRA i společnosti Telenor Networks v České a Slovenské republice. Divize Telenor Networks je dlouhodobě úspěšná v budování, rozvoji a správě sítě a v poskytování síťových služeb. Úzké propojení vlastnické struktury společností NEXTRA a Telenor Networks poskytuje příležitost pro jejich budoucí rozvoj v rámci skupiny Telenor,“ řekl Soren Ravn, Vice-President společnosti NEXTRA pro střední Evropu.

Od 1. května 2003 bude společnost NEXTRA přesunuta v rámci interní struktury Telenoru do norské divize Telenor Networks. V České a Slovenské republice budou společnosti Telenor Networks a NEXTRA fungovat i nadále jako samostatné právní subjekty a své služby budou nabízet pod svými zavedenými značkami.