Hlavní navigace

Nezávislé testy potvrzují nízký vliv TrustPort Antiviru na zatížení systému

[Tisková zpráva] Brno, 21. 12. 2010 – Nedávné srovnávací testy, provedené organizacemi AV-Comparatives a Virus Bulletin, potvrdily vysokou kvalitu TrustPort Antiviru ve verzi 2011. Testy prokázaly, že TrustPort Antivirus vyniká nejen vysokými detekčními schopnostmi, ale také nízkým dopadem na zatížení počítače. Stejnou antivirovou technologii, která je implementována v TrustPort Antiviru, používá TrustPort Internet Security a TrustPort Total Protection.

Sdílet

Prosincový srov­návací  test Virus Bulletinu opět zaznamenal rekordní počet přihlášených antivirových řešení. Více než šedesát produktů bylo podrobeno řadě testů, zaměřených na skenování na vyžádání, na rezidentní skenování, reaktivní a proaktivní detekci, a také na výkonnostní kritéria. Při skenování na vyžádání odhalil TrustPort Antivirus 99,96 % červů (druhý nejlepší výsledek) a 99,44 % trojanů (pátý nejlepší výsledek). Měření rezidentního skenování přineslo obdobné výsledky, TrustPort Antivirus zde zastavil 99,95 % červů (druhý nejlepší) a 98,74 % trojanů (pátý nejlepší). 

Ještě lépe dopadl TrustPort Antivirus v testu reaktivní a proaktivní detekce, v pravděpodobně informačně nejcennější části celého testu Virus Bulletinu. S použitím proaktivních metod bylo dosaženo postačující detekce 85,73 %, zatímco reaktivní metody odhalily 98,81 % malwaru. TrustPort Antivirus tak potvrdil svou celosvětově vedoucí pozici v reaktivní detekci. Celkový detekční poměr dosáhl 95,54 %, čímže se TrustPort Antivirus stal druhým nejlepším produktem v reaktivním a proaktivním testu. Přirozeným potvrzením úspěchu se stalo ocenění VB100. 

„Konečné výsledky byly vynikající jako vždy – blízké dokonalosti ve standardních sadách a skvělé také v reaktivních a proaktivních sadách. Jak přicházely novější vzorky, výsledky se pomalu zhoršovaly, ale nikdy neklesly pod působivou úroveň,“ komentuje úspěch TrustPortu v posledním srovnání Virus Bulletinu autor závěrečné zprávy John Hawes. Tím ale úspěchy nekončí. TrustPort Antivirus zabodoval také v prosincovém testu zatížení systému od AV-Comparatives. Bylo testováno přesně dvacet bezpečnostních produktů většinou dobře známých značek. 

Přihlášené produkty prošly dlouhou řadou testů. Všechny testy měly stejný cíl, ověřit dopad bezpečnostního softwaru na zatížení systému. Jednoduše řečeno, zjistit, jak moc ovlivňuje antivirus rychlost operací jako je kopírování souborů, archivace souborů, kódování videa, instalace a odinstalace, stahování dat a podobně. Každý produkt byl v každé kategorii ohodnocen jako pomalý, průměrný, rychlý nebo velmi rychlý. V naprosté většině kategorií byl TrustPort Antivirus vyhodnocen jako velmi rychlý. V některých případech bylo díky optimalizačním technologiím následné spuštění testu rychlejší než spuštění prvotní. 

Díky těmto skvělým výsledkům získal TrustPort Antivirus ocenění AV-Comparatives Advanced+. „Vysoké detekční poměry jsou výhodou našeho softwaru už dlouho,“ říká Marcela Parolková, vedoucí obchodního oddělení firmy TrustPort. „Ale tento zátěžový test ukazuje, jak nízký dopad má TrustPort Antivirus na systémové zdroje. Jednoduše řečeno, uživatelé si nemusejí dělat starosti, že jim software bude zpomalovat počítač, přestože jeho antivirová technologie je postavena na dvou skenovacích motorech.“ Tuto technologii používá také TrustPort Internet Security a TrustPort Total Protection.