Hlavní navigace

Nic než pravda: Opravdu všechno zhojí čas?

[Tisková zpráva] Abstinující narkoman-rasista a oběť domácího násilí. To jsou dva aktéři pokračování soutěže Nic než pravda. I mezi nimi však najdeme pojítko – oba dva si ve svém životě sáhli hodně hluboko, ne-li až na dno. Dokázali se však odrazit a žít dál? Nebo nad nimi vítězí jejich vlastní minulost, protože, jak se říká, „člověk sám před sebou neuteče“?

Sdílet

Další díl soutěže, která mění život, začíná pokračováním příběhu abstinujícího narkomana Richarda Goldschmida (40 let) z obce Úlice. Díky pokládaným otázkám zjistíme, že Richardovy problémy s fetem zasáhly nejen jeho, ale také značně poznamenaly vztahy v rodině. Podal mu někdo z rodiny pomocnou ruku, nebo se Richard musel se vším poprat sám? Jaký postoj má k Richardově drogové minulosti jeho současná manželka a má ona sama s drogami nějaké zkušenosti? Zcela jistě bude o svých drogových kostlivcích ve skříni mluvit i sám Richard. Pro většinu lidí je sebevražda něco nepředstavitelného. Nikoliv tak pro Richarda, který se ve studiu otevřeně vyzná ze svých pocitů a myšlenek, které mu probíhaly hlavou v momentě mezi životem a smrtí… Zpověď je to překvapující a mrazivá… Nezůstane ale jenom u drog – bude se povídat o rasismu, ke kterému se Richard přiznává a jeden čas se k němu otevřeně hlásil. Nebo je snad normální nosit u sebe průkaz s fotkou nacistického pohlavára?

Richard také odpoví na tyto otázky:

  • Využil jste někdy situace a okradl jste člověka, který byl pod vlivem drog?
  • Pomohla vám některá ze sester, když jste byl na drogách?
  • Hajloval jste někdy na veřejnosti?

Feťáka s rasistickými sklony vystřídá klasická oběť. Miloslavě Gajdošové je 40 let, do studia přijela z Jablonce nad Nisou, v současné době je na mateřské dovolené. V jejím životě hraje velkou roli strach. Dlouhá léta žila s násilníkem a nedokázala od něj odejít. Nechala si poroučet od jeho rodičů, kteří ji citově vydírali a byli schopni k tomu využít vlastního vnuka – syna paní Míly. Syn Jaroslav je dnes dospělý, je mu 21 let a svou matku doprovodil i do studia. Jeho vztah k vlastnímu otci je, dá se říci, až nenávistný. A Jaroslav rozhodně dokáže své pocity jasně pojmenovat a zdůvodnit. I po letech vyvolávají otázky, které se točí kolem bývalého manžela, vlnu emocí a jitří staré rány a bolesti, které Míle vhání dodnes slzy do očí – a do očí ostatních údiv… Rány na těle se opravdu hojí lépe než ty na duši…

Na co bude také Míla odpovídat:

  • Je lehké vás zastrašit?
  • Stala jste se někdy obětí manipulace?
  • Zbil vás někdy bývalý manžel tak, že jste musela vyhledat lékařskou pomoc?

Sledujte další díl pořadu Nic než pravda v pondělí 8. 6. 2009 od 21.20 hodin v Televizi Prima.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).