Hlavní navigace

Nic než pravda: „Věc Makropulos“ aneb Trochu jiná důchodkyně

[Tisková zpráva] Co všechno může učit učitelka tělocviku a existuje skutečně někdo, kdo je přesvědčen, že nemá ve svém životě nic, co by chtěl před světem skrýt? To je jen stručný úvod k dalšímu dílu soutěže Nic než pravda …

Sdílet

První soutěžící, Jana Sedláková (65 let) z Prahy, je jasným důkazem toho, že pro někoho možná může být i žena v pokročilém věku atraktivní a že i stárnout se musí umět. Bývalá tělocvikářka je rozhodně na první pohled temperamentní, otevřená, výřečná a vzdělaná dáma. Dáma, které by mohly i ženy mnohem mladší závidět, a to rozhodně nejen perfektní figuru. Zcela jistě nechce, aby ji okolí vnímalo jako stárnoucí důchodkyni – naopak. Že by se inspirovala v Čapkově Věci Makropulos? Paní Jana vlastně prožívá spokojený a pro někoho možná i záviděníhodný život. I když ani jí se nevyhnuly nepříjemné situace, jako byl například rozvod, vše dokázala překonat a se svým bývalým manželem, který dnes již nežije, zůstali přátelé, a to i přesto, že důvodem jejich rozchodu byla manželova nevěra. Někoho z diváků možná může překvapit právě Janin celkem benevolentní přístup k nevěře. Je to skutečně nadhled, nebo jen póza? Jana se v červeném křesle velmi otevřeně rozhovoří o sexu. Rozhodně se mu nevyhýbá ani v současné době. Její přítel Vláďa, který sedí ve studiu jako patron, tato slova veřejně potvrzuje. Na Janě je vidět, že si zakládá na svém atraktivním vzhledu a že jí lichotí to, že působí jako o mnoho let mladší. Přiznává také, že si vybírá výhradně mladší partnery. Zda „na to má“, ať posoudí diváci sami.

Jana také odpoví na tyto otázky:

  • Pozorujete se před zrcadlem a sledujete, jak rychle stárne vaše tělo?
  • Chápete muže středního věku, když odcházejí od rodiny k mladším ženám?
  • Kdybyste měla možnost, svedla byste muže mladšího o 20 let?

Po atraktivní učitelce bude Petr Šiška zpovídat Richarda Goldschmida (40 let), který přijel z obce Úlice. Richard otevřeně přiznal, že hlavním hnacím motorem pro přihlášení se do soutěže jsou peníze. A sebevědomě tvrdí, že nemá co skrývat. Je jeho tvrzení pravdivé? Skutečně nemá žádnou 13. komnatu, kterou nechce před televizními kamerami otevírat? Přesto se nelze zbavit pocitu, že skrývá nějakou temnou minulost, která mu „kouká z očí“. Tento pocit ještě umocňuje jeho temné tetování. Pokládané otázky z jeho minulosti ledacos odkryjí a na spoustu pochmurných skutečností poukážou – nevyrovnané rodinné vztahy, alkoholismus, drogy, hrací automaty, pokus o sebevraždu… Nelituje Richard svého rozhodnutí účastnit se hry na pravdu?

Richard bude také odpovídat na tyto otázky:

  • Existuje někdo ve vaší rodině, kdo nechcete, aby hlídal vaše děti?
  • Stydíte se někdy za to, jak se chováte ke své rodině?

Sledujte další díl pořadu Nic než pravda v pondělí 1. 6. 2009 od 21.20 hodin v Televizi Prima.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).