Hlavní navigace

Nic než pravda: Vzpěrač nemusí být vždy oporou…

[Tisková zpráva] Nejprve se uzavře cesta soutěží pro Gustava Korkčkovského, který v červeném křesle vzpomíná na své dětství. A vzpomínání to není radostné. Po něm přivítá moderátor Petr Šiška drobnou paní, jejíž příběh by se dal stručně charakterizovat: „Byla jsem podporou vzpěrače… vzepřela jsem se já.“

Sdílet

Minulý týden se na televizních obrazovkách začal odvíjet neutěšený životní příběh Gustava Korkčkovského, osmnáctiletého studenta střední zdravotnické školy. Možná to bylo právě jeho velmi krušné dětství, které Gustava vedlo k tomu, že se rozhodl studovat „zdrávku“. Možná právě proto, že v životě prožil to, co prožil, chce pomáhat druhým. Pravdu zná jen on sám. Ve studiu zazní i slova jeho vychovatelky z dětského domova, kterou si Gustav pozval jako patronku a na kterou je dodnes velmi citově fixován. Tato „teta“ je také tou osobou, která Gustavovi fandí a také ho tlačí k dalšímu studiu a nabádá ho k tomu, aby školu rozhodně nevzdával. Dozví se televizní diváci i hlavní Gustavovu motivaci pro účast v soutěži Nic než pravda? Jsou to peníze, touha vyřídit si před televizními kamerami účty s rodiči, nebo jen obyčejná zvědavost? Jaký je jeho vztah k mladší sestře a umí Gustav i přes to všechno, co si prožil, dát najevo city vůči svým blízkým? Jak dopadne jeho cesta soutěží – další smůlou, nebo nad touto svou věrnou společnicí konečně zvítězí?

Ani další soutěžící nemá zrovna lehký život. Bohumile Fazekašové je 53 let a do studia přijela z Nýrska na Šumavě. Pracuje jako dělnice a přivydělává si podnikáním – provozuje bazar s nábytkem. Bohumila byla celkem třikrát vdaná, ale ani o jednom manželství se nedá říct, že bylo šťastné. A proto není divu, že se dalších vztahů bojí. Do prvního manželství vstupovala v 17 letech – asi nikoho nepřekvapí, že důvodem svatby bylo její těhotenství. Z manžela se vyklubal agresor a opilec, a tak se manželství rozpadlo. Další dva sňatky mají jedno společné – v obou případech si Bohumila brala vrcholové sportovce – vzpěrače. U vzpěračů bychom si mohli říct, že budou „vybití“ díky sportu, který provozují a který je o síle. V obou případech se však ukázalo, že ne vždy je tato představa pravidlem. Bohumila se znovu setkávala s násilím, terorizováním a útlakem. Stejně tak i její děti, které posléze raději odešly k prarodičům. Co všechno musela paní Bohumila podstupovat, aby byl doma tzv. klid? Ovlivnilo chování jejích manželů její další vztah k dětem? Jaké jsou vztahy v rodině nyní?

Bohumila zodpoví také tyto otázky:

  • Vdávala jste se vždy z lásky?
  • Bojíte se, že vaše děti zdědily špatné vlastnosti svých otců?

Sledujte další díl pořadu Nic než pravda v pondělí 25. 5. 2009 od 21.20 hodin v Televizi Prima.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).