Hlavní navigace

Nic než pravda: Život si nevybírá…

[Tisková zpráva] Další díl soutěže Nic než pravda nám přinese dvě lidské zpovědi, které jsou v totálním kontrastu. Na jedné straně bude Petr Šiška zpovídat úspěšnou krásnou sebevědomou mladou ženu, které, jak se zdá, v životě vše vychází. Tuto krásku, která vypadá jako chodící reklama na štěstí, vystřídá její přesný protipól. Muž, vlastně ještě kluk, který se musí se životem od malinka prát a který si už zažil tolik smůly a neštěstí, že se tomu nechce ani věřit. Jedno mají ale oba příběhy společné – ani jeden z nich se snadno nevzdává.

Sdílet

Osobní zpověď modelky a moderátorky Diany Kobzanové pokračuje. Otázky dostávají čím dál tím osobnější charakter. A Diana skutečně i svým vystoupením v křesle pravdy ukazuje, že je velmi přímá a snaží se být přímá a upřímná i sama k sobě. Jaký je její názor na přátelství mezi mužem a ženou? Pociťuje vůči své osobě nějakou křivdu? Smířila se s odebráním korunky Miss ČR za nafocení „lechtivých“ fotografií, nebo by se dnes zachovala jinak? A co vše jí tato zkušenost stála? Proč Karlu Vágnerovi připomíná tato atraktivní blondýna hlavního hrdinu oscarového filmu Milionář z chatrče? Otázek a odpovědí zazní ve studiu mnoho. Jedno je ale jisté – kontroverzní soutěž s poněkud netradičním soutěžícím tentokrát pomáhá dobré věci. Celou výhru věnuje Diana Kobzanová sdružení Helppes, které zajišťuje výcvik a výchovu asistenčních psů pro postižené. Jak ale bylo Dianě v momentu, kdy byla připojena na detektor lži? „Velmi zvláštně. Došlo mi, že v některých věcech lžu pravděpodobně sama sobě, a to je velmi nepříjemný pocit,“ říká Diana. A na jaké otázky by rozhodně nechtěl odpovídat moderátor pořadu Petr Šiška? „Obával bych se asi dotazů z osobního života, protože své soukromí se snažím chránit,“ přiznává suverénní a dost často jízlivý moderátor.

Po šťourání do soukromí atraktivní modelky nás čeká příběh z opravdu jiného soudku nebo vlastně spíš příběh, na který padá úplně jiné světlo. Nebo možná většinou spíš stín. Příběh Gustava Kočovského je bezpochyby jedním z těch, které diváky „chytí za srdce“. Je mu 18 let a celý jeho život je bohužel o smůle a neštěstí. Přesto se tento sympatický student zdravotnické školy nevzdává a se svým – doposud nepříznivým – osudem se statečně pere. Pomáhá mu v tom například společenský tanec, kterému se věnuje a který mu pomáhá věřit ve svou vlastní a lepší budoucnost. Prostě se rozhodl se nevzdat. Život v klasické rodině nikdy nepoznal. Jako malého ho vlastní rodiče týrali. Sám o svých rodičích mluví jako o „nepovedených“ a dává jim vinu za plno věcí, kterého ho následně potkaly. Od dvou let se datuje jeho cesta kojeneckými ústavy, dětskými domovy a také Domy na půli cesty. Gustav byl nejisté a nešťastné děcko, které celý život čekalo na přízeň a splněné sliby rodičů, kterých se však nedočkal. Jak se s nepřízní osudu vyrovnal? Lze se s některými bolestmi vůbec smířit?

Gustav bude také odpovídat na otázky:

  • Mělo na vás agresivní chování otce spíš opačný vliv, a agresivní nikdy nejste?
  • Myslíte si, že veřejnost přistupuje k dětem z dětských domovů s despektem?
  • Mělo by podle vás být chování vašich rodičů trestné?

Sledujte další díl pořadu Nic než pravda v pondělí 18. 5. 2009 od 21.20 hodin v Televizi Prima.