Hlavní navigace

NIX.CZ s novým ředitelem

[Tisková zpráva] Praha (5. listopadu 2010) – Představenstvo společnosti NIX.CZ, sdružení významných poskytovatelů internetových a telekomunikačních služeb, dnes oznámilo ukončení působení Ing. Tomáše Maršálka ve funkci ředitele. Uvolněnou pozici od dnešního dne zastává Martin Semrád, dosavadní člen dozorčí rady NIX.CZ, který byl představenstvem dočasně pověřen řízením společnosti.

Sdílet

Obě strany se 3. listopadu domluvily na ukončení pracovního poměru dohodou, a to s okamžitou účinností. Představenstvo NIX.CZ informovalo o jeho odchodu bezodkladně ještě týž den všechny své členy a zákazníky interním sdělením. Ing. Tomáši Maršálkovi poděkovalo za jeho dlouholetou práci a přínos pro sdružení a popřálo mu do budoucna hodně úspěchů. Změna v řízení NIX.CZ nijak neovlivní nastavené procesy a plánovaný rozvoj sdružení, a jak členové, tak zákazníci NIXu se nemusí obávat jakéhokoli vlivu této skutečnosti na bezproblémový běh svého podnikání.

Tomáš Maršálek zastával funkci ředitele sdružení NIX.CZ od roku 2002. Za dobu svého dlouhodobého působení v této společnosti významně přispěl k jeho rozvoji, navázání kontaktů s ostatními IXP (Internet Exchange Point) v Evropě a ve světě, a k jeho stabilizaci mezi největšími neutrálními IXPs.

Zastupujícím ředitelem na dobu určitou, v jejímž průběhu bude vyhlášeno výběrové řízení na obsazení pozice ředitele společnosti NIX.CZ, se stal Martin Semrád, který od roku 2008 zastával funkci člena dozorčí rady tohoto sdružení. Martin Semrád působí na telekomunikačním trhu řadu let – disponuje zkušenostmi z několika internetových projektů, mimo jiné byl od roku 2000 do roku 2009 CEO a majitelem společnosti NETWAY.CZ, i nadále se aktivně pohybuje v telekomunikačním prostředí – má tedy pro funkci zastupujícího ředitele dostatečné odborné předpoklady.

O sdružení NIX.CZ, z.s.p.o.:
Zájmové sdružení právnických osob NIX.CZ je společnost sdružující české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí. Byla založena roku 1996 prvními sedmi ISP a v současnosti sdružuje 82 členů.

Již od roku 2003 sdružení podporuje peering také pomocí protokolu IPv6.

V současné době je do infrastruktury sdružení připojeno 100 autonomních systémů a celkový počet připojených společností se ke konci I. pololetí 2010 vyšplhal na 98.

V letošním roce došlo k implementaci nové topologie „double star“, která byla nutným a logickým krokem k udržení dlouhodobého exponenciálního růstu objemů vyměňovaných dat. Sdružení je největším neutrálním IXP (Internet Exchange Point) v České republice a patří mezi deset největších IXP v Evropě.

Více informací o sdružení NIX.CZ, z.s.p.o. naleznete na: www.nix.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).